Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Vybrané problémy české literatury 20. století od r. 1939 II (ACC500018)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu ACC500018 - Vybrané problémy české literatury 20. století od r. 1939 II, Filozofická fakulta, Univerzita Karlova v Praze (UK).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Sylabus

Tématické okruhy:Literatura deziluze a skepse: přelom 50. a 60. let jako moment návratu od kolektivního k jedinečnému, od typického ke specifickému.Reflexe holocaustu a druhé světové války: Židé, Češi, Němci, aneb různočtení historie.Literatura nerozlišující pozornosti: fenomén Hrabal a lyrizace všedního.Literatura deziluze a skepse pol. 60. let: démonizace všedního.Proměny historické prózy: prolamování perspektiv.Experimentální próza a její podoby: smrt textu?Pražské Jaro: kulturní a umělecké souvislosti za literárním polem.

Literatura

Literatura:Daněk, Oldřich: Král utíká z bojeFilip, Ota: Cesta ke hřbitovuFried, Jiří: Časová tíseňFuks, Ladislav: Spalovač mrtvolGrossman, Ladislav: Obchod na korzeHrabal, Bohumil: Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydletHrabal, Bohumil: Taneční hodiny pro starší a pokročiléKaplický, Václav: Kladivo na čarodějniceKlíma, Ivan: Hodina tichaKörner, Vladimír: AdelheidKundera, Milan: ŽertLinhartová, Věra: Dům dalekoLustig, Arnošt: Modlitba pro Kateřinu HorovitzovouPáral, Vladimír: Milenci a vraziPutík, Jaroslav: Smrtelná neděleŠkvorecký, Josef: ZbabělciVaculík, Ludvík: Sekyra

Garant

PhDr. Tomáš Vučka