Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Bioetika 2 (B00629)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu B00629 - Bioetika 2, 1. lékařská fakulta, Univerzita Karlova v Praze (UK).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Sylabus

Stáže v bloku:Po Etika počátku životaÚt Etika duševních poruch St Etika chronických chorob Čt Etika emergentní medicíny Pá Etika konce života

Literatura

Povinné texty:Ondok, Josef Petr.: Bioetika, biotechnonolgie a biomedicína. Triton, Praha 2005Payne J.: Klinická etika. Triton, Praha 1992 (*)Ptáček, R., Bartůněk, P. a kol.: Etika a komunikace v medicíně. Grada, Praha 2011Thomasma D. C., Kushner T.: Od narození do smrti. Mladá Fronta, Praha 2000 (*)Dopručené texty:Adamová L., Dudák V., Ventura V.: Základy filosofie a etiky. Fortuna, Praha,1995Anzenbacher A.: Úvod do filosofie. SPN; Praha 1990Anzenbacher A.: Úvod do etiky. Zvon; Praha 1994 (*)Beauchamp, T.L., Childress, J. F.: Principles of Biomedical Ethics. Oxford University Press, 2001Dejiny etického myslenia v Európe a USA. Ed. A.Remišová. Kalligram, Bratislava 2008Kořenek, J.: Lékařská etika. Triton, Praha 2002Floss K., Floss P.: Filosofický slovník. FIN, Olomouc 1995Jaspers K.: Úvod do filosofie. Oikoumené, Praha 1994Hartmann N.: Struktura etického fenoménu. Academia, Praha 2002Kolář P., Svoboda V.: Logika a etika. Filosofie, Praha 1997Kratochvíl Z.: Mýtus, filosofie, věda. Sci Phi, Praha 1994Munzarová, M.: Vybrané kapitoly z lékařské etiky I, II, III, IV. LF MU, Brno 1997-2000Munzarová, M. Eutanázie nebo paliativní péče? Praha: Grada, 2005.Munzarová, M. Zdravotnická etika od A do Z. Praha: Grada, 2005. Ondok, Josef Petr.: Bioetika, biotechnonolgie a biomedicína. Triton, Praha 2005Opatrná, M.: Etické problémy v onkologii. Mladá fronta, Praha 2008Payne J.: Hermeneutická etika. Triton, Praha 1995Payne, J., Smrt: jediná jistota, Triton, Praha 2008.Remišová, A. (ed.): Dejiny etického myslenia v Európe a USA. Kalligram, Bratislava 2008.Ricoeur P.: Filosofie vůle. Oikoumené, Praha 2001Störig H.J.: Malé dějiny filosofie. Zvon, Praha 1991Šoltéz, L., Pullmann, R. a kol. Vybrané kapitoly z medicínskej etiky. Osveta, Bratislava 2008.Tretera I.: Nástin dějin evropského myšlení. Paseka, Praha 2000Vácha, M.; Königová, R. Mauer M.: Základy moderní lékařské etiky. Portál, Praha 2012.

Požadavky

Nutná plná účast na stážích, prostudování zadané literatury příprava podle otázek.VYPSÁNÍ TERMÍNŮ ZKOUŠEKKlasifikovaný zápočet pro stážující kruh proběhne následující týden po stáži. Termíny pro daný kruh budou vypsány na SISu ve čtvrtek v týdnu stáže.PRAVIDLA ZÁPISU A ODHLAŠOVÁNÍ NA ZKOUŠKU Přihlášení ke klasifikovanému zápočtu v SISu bude možné od 17:00 hod. v den vypsání klasifikovaného zápočtu  - tj. ve čtvrtek v týdnu stáže. Konat zkoušku může student pouze tehdy, je-li zapsán na termín a má-li splněny všechny rekvizity ke zkoušce.Odhlašování je možné nejpozději 48 hodin před konáním zkoušky / klasifikovaného zápočtu (nepočítají se víkendové dny a svátky).NEDOSTAVENÍ SE KE ZKOUŠCE A OMLUVA Student, který se nedostaví ke zkoušce a neomluví se, se nemůže zapsat na další termín (SZŘ UK, čl. 6, odst. 16, POS 1. LF UK čl. 8 a 9).Student se musí omluvit vedoucímu předmětu (doc. ThDr. Václav Ventura, Th.D.) a to písemně či elektronicky s vysvětlením a doložením důvodu omluvy.O přijetí omluvy bude student informován a bude zároveň vyškrtnut z původního termínu a tudíž se bude moci zapsat na termín nový.Vedoucí předmětu si může vyžádat upřesnění omluvy či jejího důvodu, pokud nebude omluva dostatečná.  OPAKOVÁNÍ ZKOUŠKY Student má právo konat zkoušku nejvýše třikrát, má právo na 2 opravné termíny, mimořádný opravný termín se nepřipouští (SZŘ UK čl. 6, odst. 16). Pokud však student nevyčerpá tyto možnosti v rámci vypsaných termínů, toto nezakládá nárok na vypsání zvláštního termínu zkoušky (tamtéž).Další zkušební termíny nebudou vypsány.Rovněž nelze konat zkoušky po skončení druhé části zkouškového období v září, resp. po posledním vypsaném termínu. Žádné mimořádné či "děkanské" termíny nejsou povoleny. PRAVIDLA PRŮBĚHU ZKOUŠKYZkouška proběhne ústní formou.

Garant

doc. ThDr. Václav Ventura, Th.D.