Předmět IA - Histologie II. (CSFBX42HL)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu CSFBX42HL - IA - Histologie II., 2. lékařská fakulta, Univerzita Karlova v Praze (UK).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Cílem předmětu je dokončení výuky embryologie a histologické stavby lidského těla a jeho jednotlivých systémů. Předmět je integrální součástí Modulu IA "Struktura a funkce lidského těla".
Sylabus
Syllabus předmětu - letní semestr 2. ročníku: stavba a vývoj centrálního a periferního nervového systému stavba a vývoj smyslových orgánů fetální a perinatální období, placenta a plodové obaly, porod
Literatura
1. Junqueira L.C. et al.: Základy histologie. H+H, Praha, 1997 2. Moore L., Persaud T.V.N.: Zrození člověka. 1. české vydání, ISV, Praha, 20023. Vacek Z.: Embryologie. 1. vydání, Grada, Praha, 2006
Požadavky
Pro udělení zápočtu za tento semestr je podmínkou 100% účast na praktických cvičeních a dobrá teoretická a praktická znalost všech dosud probraných preparátů. Zápočet je udělován na základě prokázání znalostí náhodně vybraných preparátů, testů z morfologie a předložení pracovního sešitu. Celý předmět je zakončen závěrečnou ústní zkouškou z Modulu IA. Tato zkouška je komisionální a podílejí se na ní examinátoři všech participujících předmětů (anatomie, histologie s embryologií, fyziologie, biochemie). Otázky ke zkoušce jsou předem zveřejněny na webových stránkách a mají integrovaný charakter.
Garant
prof. MUDr. Josef Stingl, CSc.MUDr. Lucie Hubičková-Heringová, PhD.MUDr. Eva Maňáková, Ph.D.