Předmět Úvod do pedagogiky (OPVP14003)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu OPVP14003 - Úvod do pedagogiky, Pedagogická fakulta, Univerzita Karlova v Praze (UK).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Sylabus
1. Úvod do studia pedagogiky, zdroje pedagogických informací.2. Pedagogika jako věda, základní terminologie a její proměny.3. Pedagogické disciplíny.4. Výchova a vývoj člověka, výchova a společnost.5. Pedagogičtí pracovníci, profese učitele, vychovatele.6. Český vzdělávací systém v kontextu EU.7. Aktuální otázky českého školství.
Literatura
JůVA, V. Úvod do pedagogiky. Brno: Paido, 1997.PRůCHA, J. Moderní pedagogika. Praha: Portál, 2005.PRůCHA, J. Přehled pedagogiky: Úvod od studia oboru. Praha: Portál, 2006.SKALKOVÁ, J. Pedagogika a výzvy nové doby. Brno: Paido, 2004.VALIŠOVÁ, A., KASÍKOVÁ, H. Pedagogika pro učitele. Praha: Grada, 2007.VORLÍČEK, Ch. Úvod do pedagogiky. Jinočany: H a H, 2000.
Požadavky
Účast na přednáškách, aktivita. Zkouška má písemnou formu - předpokládá se porozumění jednotlivým pojmům a tématům.
Garant
PhDr. Veronika Blažková, Ph.D.
Vyučující
PhDr. Veronika Blažková, Ph.D.