Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Řízení v charitní a sociální práci (VOS / 1ŘIZ)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu VOS / 1ŘIZ - Řízení v charitní a sociální práci, Cyrilometodějská teologická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Předmět Řízení v charitní a sociální práci navazuje na základní ekonomické znalosti studentů a tvoří nadstavbu v těch ekonomických disciplínách, které se týkají nevýrobní sféry, institucí, dnes obecně nazývaných neziskovým sektorem, tedy organizací založených za jiným účelem, než je podnikání.

Získané způsobilosti

Studenti získají přehled o společných a rozdílných znacích obou sektorů, naučí se základní pravidla pro zakládání neziskových organizací.

Literatura

Růžičková, R. Neziskové organizace - vznik, účetnictví, daně. Olomouc, 2011. Šedivý, M., Medlíková, O. Úspěšná nezisková organizace. Praha, 2010. Drucker, P. F. Řízení neziskových organizací. Praha, 1994.

Požadavky

Klasifikovaný zápočetPodmínkou jeho získání je aktivní účast na přednáškách, jeden zápočtový test v průběhu semestru a jeden písemný úkol.