Předmět Česká literatura IV. (KBH / CLIVS)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KBH / CLIVS - Česká literatura IV., Filozofická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Semináře představují především nejnovější díla i jejich tvůrce, mimo jiné prostřednictvím autorských besed. Základní poznání ovšem přinášejí podrobné analýzy a interpretace jednotlivých artefaktů, reflektující rovněž jejich kritické ohlasy. Důraz je také kladen na rozvoj osobní kreativity a myšlenkové samostatnosti studentů.
Získané způsobilosti
Získání přehledu o současné české literatuře, rozvoj samostatného analyzování a interpretování textů, rozvoj osobní tvořivosti.
Literatura
Kolektiv autorů. Česká literatura od počátku k dnešku. Praha, 1998. nullKolektiv autorů. Slovník české prózy 1945-1994. Ostrava, 1994. Dokoupil, B. - Zelinský, M. a kol. Slovník českého románu 1945 - 1991. Ostrava, 1992. Blahoslav Dokoupil, ed. Slovník českých literárních časopisů, periodických literárních sborníků a almanachů 1945-2000. Brno, Olomouc, 2002. ISBN 80-7294-041-4.Kolektiv autorů. Slovník českých spisovatelů. Praha, 2005. Kolektiv autorů. Slovník českých spisovatelů od roku 1945 1, 2. Praha 1995-1998. Fialová, A., Hruška, P., & Jungmannová, L. V souřadnicích mnohosti: česká literatura první dekády jednadvacátého století v souvislostech a interpretacích. Praha: Academia, 2014. ISBN 978-80-200-2410-7.Kolektiv autorů. V souřadnicích volnosti. Česká literatura 90. let 20. století v interpretacích . Praha, 2008.
Požadavky
Aktivní účast v semináři, vypracování zadaných úkolů.
Garant
prof. PhDr. Lubomír Machala, CSc.