Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Didaktika dějepisu 1 pro UZ (KHI / DD1UZ)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KHI / DD1UZ - Didaktika dějepisu 1 pro UZ, Filozofická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Kurz se postupně věnuje těmto tématům: cíle dějepisné výuky, Klíčové kompetence a dějepis, Mezipředmětové vztahy, Průřezová témata a dějepis, Učebnice dějepisu, Aktivizující metody v dějepisu, Práce s písemným pramenem, obrazovým pramenem, hmotným pramenem ve výuce dějepisu, Mapy v dějepise, Metody testování, zkoušení, hodnocení.

Získané způsobilosti

Student je po absolvování kurzu schopen připravit si vyučovací hodinu dějepisu pro ZŠ a SŠ, stanovit cíle vyučovací hodiny na úrovni oborových znalostí a klíčových kompetencí, vybrat adekvátní organizační formy výuky a didaktické metody, stanovit realistický harmonogram hodiny, provést analýzu hodiny se zpětnou vazbou pro jeho práci a poskytnout prostor pro autoevaluaci studentů.

Literatura

Čapek, V. Didaktika dějepisu .

Požadavky

Účast ve výuce, plnění zadaných úkolů.

Garant

doc. Mgr. Radmila Prchal Pavlíčková, Ph.D.

Vyučující

Mgr. Jitka Kohoutovádoc. Mgr. Radmila Prchal Pavlíčková, Ph.D.