Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Vyb. kap. z děj. a reál. frankof. zemí 2 (KRF / VKFZ2)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KRF / VKFZ2 - Vyb. kap. z děj. a reál. frankof. zemí 2, Filozofická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

V kurzu jsou probírány následující bloky:Kreolská a frankofonní kultura na AntiláchSeparatismus ve francouzských zámořských teritoriíchAnglofonie a frankofonie na ostrově MauriciusSpecifika frankofonie v TichomoříNepokoje ve frankofonním světě

Získané způsobilosti

porozumění dějinám a reáliím vybraných mimoevropských frankofonních zemí seznámení s kulturou vybraných mimoevropských frankofonních zemí rozvinutí schopnosti pracovat s texty pocházejícími z jednotlivých frankofonních zemí

Literatura

Kadlec, J. - Holeš, J. Francouzština na americkém kontinentě. Olomouc: UP, 2006. Kadlec, J. Francouzština v Africe. Olomouc, 2012. Ramdahen, S. L histoire politique de l île Maurice. Paris, 2009.

Požadavky

Pravidelná docházka a aktivní účast na přednáškách a semináříchPříprava na výuku Jedno samostatné vystoupení U zápočtu se prověřuje orientace v základních otázkách dějin a reálií frankofonních zemí.

Garant

doc. Mgr. Jaromír Kadlec, Dr.

Vyučující

doc. Mgr. Jaromír Kadlec, Dr.Mgr. Šárka Koníčková