Předmět Evropský realismus 1 (KSR / 7ERL1)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KSR / 7ERL1 - Evropský realismus 1, Filozofická fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Realismus jako filosofický problém.2. Problém znakové povahy realistického díla.3. Ruský realismus.4. Francouzský realismus.5. Anglický realismus.6. Španělský realismus.7. Německý realismus.8. Český realismus.9. Polský realismus.10. Kontury světového realistického románu.11. Proměny realismu ve výtvarném umění.
Získané způsobilosti
Orientace v literárněhistorických a filosofických souvislostech ruského realismu a jeho souvislosti s realismem evropským. Orientace v národním pojetí realismu ? odlišnosti. Pohled a metodologický přístup k realismu v umění po r. 1900.
Literatura
Časopisecké studie, viz elektronické zdroje UP. Svatoň, V. Proměny dávných příběhů. UK Praha. 2004. (o poetice ruské prózy). Zyrjanov, O. Romantizm vs realizm: paradigmy khudozhestvennosti. Jekaterinburg, 2011. Parolek, R., Honzík, J. Ruská klasická literatura. Praha 1977. Timina, S. I. Russkaja literatura XX v. Napravvlenija, shkoly. Sankt Peterburg, 2002. B. Soročkin. Socialisticheskij realizm i avantgard v izobrazitel´nom iskusstve. Sankt Peterbur: Aleteja, 2005. A.I. Morozov. Socrealizm i realizm. Mokva: Galart, 2007. Charles Rosen a. Henri Zerner. The mythology of nineteenth-century art. New York : Viking press, 1984. Svatoň, V. Z druhého břehu. Torst. Praha 2002. (studie a eseje o ruské literatuře).
Požadavky
účast na přednáškách a seminářích s max. počtem absencí za semestr 2 týdnykonspekty ze zadaných studiíplnění zadaných úkolů, připravenost, aktivní zapojení do diskuseseminární práce na zvolené téma (bude upřesněno během semestru)
Garant
prof. PhDr. Zdeněk Pechal, CSc.
Vyučující
prof. PhDr. Zdeněk Pechal, CSc.