Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Diagnostika ve sportu 1 (KAS / DISV1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KAS / DISV1 - Diagnostika ve sportu 1, Fakulta tělesné kultury, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Diagnostika silových schopností pomocí dynamometrických (izokinetických) vyšetřovacích metod2. Vyšetření posturální stability3. Hodnocení funkce nohy z časových a tlakových charakteristik4. Zjišťování rychlosti pomocí fotobuněk a radarového zařízení5. Diagnostika kloubní pohyblivosti6. Diagnostika vytrvalostních schopností7. Diagnostika vytrvalostních kondičních předpokladů v terénu u individuálních i kolektivních sportů8. Diagnostika rychlostních a vytrvalostních předpokladů v reálných tréninkových podmínkách9. Sportovní antropometrie, analýza tělesného složení bio impedanční metodou10. Variabilita srdeční frekvence, stanovení velikosti zatížení v tréninkové jednotce11. Diagnostika energetické náročnosti pohybových činností12. Diagnostika pohybu 2D a 3D analýza

Získané způsobilosti

Po absolvování předmětu je u studenta vytvořen základ vědomostí i praktických dovedností pro užití jednotlivých prvků diagnostického subsystému při řízení tréninkového procesu v základní a specializované etapě sportovní přípravy. Výsledky měření může student využít i pro proskripci optimálního zatěžování jednotlivce nebo skupiny sportovců.

Literatura

Langer, F. (2006). Diagnostika sportovní výkonnosti. Sborník z konferece trenérů Olympiské solidarity. Nymbur: Český olympijský výbor. Langer, F. (2008). Diagnostika tlakových sil při kontaktu nohy s podložkou ve sportu pomocí vyšetřovacích metod, běžně využívaných ve fyzioterapii a rehabilitačním lékařství. Mezinárodní konference Sport a kvalita života. Brno: Fakulta sportovních studií. Boyle, M. (2004). Functional training for sports. Champaign, IL: Human Kinetics. Lehnert, M., Novosad, J., Neuls, F., Langer, F., & Botek, M. (2010). Trénink kondice ve sportu. Olomouc: Univerzita Palackého. Dvořák, R. (2007). Základy kinezioterapie. Olomouc: Univerzita Palackého. Placheta, Z., Siegelová, J. et al. (1999). Zátěžová diagnostika v ambulantní a klinické praxi. Praha: Grada.

Požadavky

Vytvořit základ vědomostí a praktických dovedností pro užití jednotlivých prvků diagnostického subsystému při řízení tréninkového procesu v základní a specializované etapě sportovní přípravy

Garant

doc. PaedDr. František Langer, CSc.