Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Sportovní trénink I. (KAS / KST1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KAS / KST1 - Sportovní trénink I., Fakulta tělesné kultury, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Zatížení a zatěžování ve sportovním tréninku, uplatnění specifických principů v přípravěsportovců.2. Složky sportovního tréninku teoretická východiska, metodické aspekty, současné přístupy,specifika tréninku, aplikace.3. Stavba sportovního tréninku: sportovní trénink jako dlouhodobý proces etapy sportovníhotréninku, současné přístupy, tréninkové cykly, periodizace.4. Trénink dětí a mládeže, výběr talentů.5. Odlišnosti tréninku žen morfologicko-funkční, tréninkové a výkonnostní aspekty.6. Integrace a společné programy ve sportu: terminologie, legislativa, historie sportupostižených.7. Možnosti a limity osob se specifickými potřebami ve vztahu k modelu ICF 2001; klasifikacesportovců s postižením8. Paralympijské pojetí sportu osob s tělesným, zrakovým, mentálním postižením.9. Specifika rozvoje pohybových schopností u osob se zdravotním postižením.10. Charakteristika týmových sportů, sportovní výkon a trénink v týmových sportech, řízení aorganizace sportovního tréninku a soutěží.11. Didaktické aspekty tréninku v týmových sportech součásti tréninku a jejich propojení(metody, formy a další aspekty), specifika tréninku v týmových sportech u mládeže a u žen.12. Prevence zranění, regenerace a kompenzace jednostranného zatížení, možnosti využitítýmových sportů v tréninku ostatních sportů.

Získané způsobilosti

Po absolvování předmětu se studenti dokážou orientovat v problematice sportovního výkonu, tréninkového procesu a jejich odlišností u specifických skupin sportovců. Osvojené poznatky umožní efektivně řídit tréninkový proces a manipulovat s tréninkovým zatížením s přihlédnutím k aktuálnímu stavu trénovanosti, vývojovým a dalším odlišnostem.

Literatura

Ješina, O., Kudláček, M., Janečka, Z., Kukolová, P., Nekudová, B., Němcová, D., Rybová, L., & Štěrbová, D. (2011). Aplikovaná tělesná výchova. Olomouc: Univerzita Palackého. Bompa, T., & Carrera, M. (2005). Periodization training for sports (2nd ed.). Champaign, IL: Human Kinetics. Lehnert, M., Novosad, J., Neuls, F., Langer, F., & Botek, M. (2010). Trénink kondice ve sportu. Olomouc: Univerzita Palackého. Dovalil, J. et al. (2012). Výkon a trénink ve sportu. Praha: Olympia. Grasgruber, P., & Cacek, J. (2008). Sportovní geny. Brno: Computer Press. Perič, T. (2008). Sportovní příprava dětí. Praha: Grada Publishing. Moravec, R., Vanderka, M., Laczo, E., & Kampmiller, T. (2004). Teória a didaktika športu. Bratislava: Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského.

Požadavky

seminární práceprezentacerešerše literaturyzápočtový testzkouška (písemná/ústní)

Garant

doc. PaedDr. Michal Lehnert, Dr.

Vyučující

Mgr. Jan Bělka, Ph.D.doc. Mgr. Martin Kudláček, Ph.D.doc. PaedDr. Michal Lehnert, Dr.