Předmět Anorganické polymery (AFC / ANP)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu AFC / ANP - Anorganické polymery, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
co jsou anorganické polymery, jak je můžeme popsat, jaké typy polymerů známe a jejich klasifikacezpůsoby přípravy anorganických polymerů, krokové a vysokoteplotní kondenzační reakce, řetězová polymerace, polymerace na otevřeném řetězcikondenzační oligomerní a polymerní reakce, různorodá syntéza, metody charakterizace anorganických polymerů (gelová chromatografie, určování teplotních parametrů, spektroskopická charakterizace)polyfosfazeny, jejich historie, reaktivita a vlastnosti, vztah mezi strukturou a vlastnostmipolysiloxany a jim příbuzné polymery, jejich historie způsoby přípravy a vlastnostipolysilany a jejich analogy, jejich historie, způsoby syntézy a chemická modifikace, chromotropizmus, luminiscence a fotodegradace polysilanů, strukturní uspořádaní v polysilanechpolymery na bázi ferrocenu a polymery obsahující fosfor a borrůznorodé anorganické polymery obsahující křemík, germanium, síru nebo selen, polymery obsahující arsen, cín a hliník, sklaanorganicko-organické hybridní materiály, sol-gel keramika, eleastomery, koordinační polymeryprekeramické materiály, karbonové vlákna, SiC, BN, B4C a AlNpraktické využití anorganických polymerů v různých oblastech života, anorganické polymery v medicíně
Získané způsobilosti
Definuje anorganické polymery a jejich fyzikálně-chemické vlastnosti ve všeobecnosti a základní druhy anorganických polymerů jako jsou polfosfazény, polysiloxány, prekeramické materiály a polysilány.Popsat metody přípravy a charakterizace anorganických polymerů a jejich možnosti využití v praxi.
Literatura
M. Sivák. Anorganické polyméry. Univerzita Komenského, Bratislava, 1988. D. D. Archer. Inorganic and Organometallic Polymers. Wiley & Sons, New York, 2001. J. Eysseltová. Anorganické polymery. Univerzita Karlova, Praha, 1982. J. E. Mark, H.R. Allcock, R. West. Inorganic polymers. Second edition, Oxford University press, 2005. N. H. Ray. Inorganic Polymers. Academic Press, New York, 1978.
Požadavky
Pro úspěšné absolvování musí student vyhovět u písemné části zkoušky (zvládnutí testu na 60%). V případě nižšího procentuálního zisku, ústná zkouška formou libovolně zvolených otázek z dané problematiky.
Garant
doc. Ing. Radovan Herchel, Ph.D.
Vyučující
doc. Ing. Radovan Herchel, Ph.D.