Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Pěstování pokusných rostlin 2 (BOT / PRBP)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu BOT / PRBP - Pěstování pokusných rostlin 2, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

V návaznosti na cyklus přednášek a cvičení v rámci předmětu Pěstování pokusných rostlin I jsou rozvíjeny a prohlubovány znalosti a dovednosti při pěstování pokusných rostlin s využitím základních poznatků z rostlinné morfologie, biologie rostlin, biochemie a genetiky.Témata:Generativní reprodukce rostlin, dormance a vitalita semen, regenerační protokoly;Vegetativní reprodukce rostlin;Praktické aplikace biologicky aktivních látek při pěstování rostlin.

Získané způsobilosti

Po absolvování kurzu by student měl být schopen:Zvolit vhodný rostlinný druh, způsob kultivace a hodnocení při experimentální práci; Formulovat cíle experimentu, navrhnout uspořádání pokusných variant (opakování) v experimentu; Založit pokus, pěstovat a hodnotit experiment/rostliny; Analyzovat a interpretovat výsledky experimentů získaných během praktických cvičení;Zpracovat prezentace výsledků, a výsledky prezentovat v rámci kolektivu studentů;Prezentovat výsledky formou seminární práce; Aplikovat poznatky získané také v jiných studijních předmětech (např. morfologie rostlin, fyziologie rostlin, taxonomie, genetika).

Literatura

Bobák M. a kol.. Botanika. Anatómia amorfológia rastlín. Slovenské pedagogické nakladateľstvo Bratislava, 1992. Procházka S., Macháčková I., Krekule J., Šebánek J. a kol. Fyziologie rostlin. Academia, Praha, 1998. Materials CWR, PGR Forum, Bioversity International, BGCI (web). Genetické zdroje č. 90, Výzkumný ústav rostlinné výroby Praha, 2004. Rozsypal S. a kol. Nový přehled biologie. Scientia, Praha, 2003. Houba M., Hosnedl V. Osivo a sadba, praktické semenářství. Nakladatelství Ing. Martin Sedláček, 2002. Briggs D., Walters S.M. Proměnlivost a evoluce rostlin. Vydavatelství UP, Olomouc, 2001. Dotlačil L., Stehno Z., Fáberová I., Holubec V. Rámcová metodika Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin a agro-biodiverzity. Růžičková J. a kol. Sadovnictví. SZN, Praha, 1980. Luža J. Škola ovocnáře. SZN Praha, 1970. Schwanitz F. Vývoj kulturních rostlin. SZN Praha, 1969.

Požadavky

Znalosti v rozsahu přednášek, cvičení a doporučené literatury,100% účast na praktických cvičeních,zpracování protokolů ze cvičení,úspěšné absolvování závěrečného testu, jehož součástí je určování semen a plodů vybraných druhů pěstovaných rostlin (český i vědecký název).

Garant

doc. Ing. Eva Křístková, Ph.D.

Vyučující

doc. Ing. Eva Křístková, Ph.D.doc. Ing. Eva Křístková, Ph.D.