Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Genetické mapování a DNA markery (KBC / GEMAP)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KBC / GEMAP - Genetické mapování a DNA markery, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Typy molekulárních markerů. Markery fenotypové, proteinové a DNA a jejich výhody a nevýhody. Typy polymorfizmů vhodných pro odvozování markerů. Markery založené na hybridizaci a PCR.2. Praktické postupy odvozování DNA markerů, identifikace sekvencí DNA vhodných pro navrhování markerů. Využití sekvencí proteinů pro identifikaci a odvozování markerů a bioinformatické a databázové nástroje.3. Postupy odvozování markerů pro cílovou oblast genomu a odvozování markerů takzvanými "high-throughput" metodami. Markery vhodné pro mapování a pro fylogenetické analýzy.4. Základní principy konstrukce map genomů. Typy map a mapovacích populací a jejich optimální použití. Analýza genotypovacích dat a jejich použití pro konstrukci mapy. Pojmy genetická a fyzická mapa.5. Dostupné nástroje pro konstrukci vazebných map. Demonstrace použití softwarů JoinMap a MultiPoint.6. Možnosti integrace genetických a fyzických map. "Consensus" mapy.

Získané způsobilosti

Studenti získají přehled o nástrojích k praktickému odvozování markerů a jejich využití ke konstrukci genetických map.

Literatura

Mount, D.W. Bioinformatics : sequence and genom analysis. Cold Spring Harbor, 2004. ISBN 0879696877.Lynch M., Walsh B. Genetics and Analysis of Quantitative Trakte. USA, 1998. Krawetz, S.A., Woble, D.D. Introduction to Bioinformatics. A theoretical and Practical Approach. Humana Press, Totowa, New Jersey, 2003. Cvrčková, F. Úvod do praktické bioinformatiky. Praha 2006.

Požadavky

Úspěšné složení kolokvia - získání alespoň 60% bodů.

Garant

Mgr. Miroslav Valárik, Ph.D.