Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Bionanotechnologie (KEF / BBIO)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KEF / BBIO - Bionanotechnologie, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Biologické membrány, membránový transport, příjem a zpracování informace membránamiLidské nanomašinky a nanoroboti, molekulární motory (aktin, myosin), ATP syntasa,Imunitní systém (imunogeny, protilátky, cytokiny), kinetika imunitní odpovědi, imunologické metodyNanočástice a nanomateriály pro biomedicínské aplikace (složení, vlastnosti, povrchové modifikace), metody pro studium vlastností nanočástic z hlediska aplikací v medicíněBioaplikace nanočástic in-vitro a in-vivo (biomagnetické separace, cílený transport léčiv, hypertermie, MRI)Exkurze: ukázky vlastního výzkumu přípravy, charakterizace a bioaplikace nanočástic a nanomateriálů s možností praktické úlohy

Literatura

G.E. Gonsalves, C.R. Halberstad, C.T. Laurencin, L.S. Narin. Biomedical Nanostructures. Wiley, 2007. N.H. Malsch. Biomedical Nanotechnology. CRC Press Tylor&Francis, 2005. D.E. Reisner. Bionanotechnology Global Prospects. CRC Press, 2009. P. Boisseau, P. Houdy, M. Lahmani. Nanoscience Nanobiotechnology and Nanobiology. Springer, 2010. Jaromír Šrámek. Nanotechnologie v medicíně. Masarykova univerzita v Brně, Lékařská fakulta, Biofyzikální ústav, 2009.

Požadavky

" složení zkoušky, písemná a ústní část" vykonání praktické úlohy (zápočet)" účast ve výuce

Garant

Mgr. Kateřina Poláková, Ph.D.

Vyučující

Mgr. Kateřina Poláková, Ph.D.