Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Řízení experimentu počítačem (KEF / PGSRE)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KEF / PGSRE - Řízení experimentu počítačem, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Předmět si klade za úkol seznámit posluchače s využitím počítačů pří řízení fyzikálních experimentů z hlediska hardware. Důraz je kladen na základní programovací techniky vstupu a výstupu dat standardních rozhraní mikropočítačů a přídavných periférií zajišťující A/D, D/A převody a interface s experimentem. Pozornost je věnována i využití sběrnic pro připojování měřicích zařízení, plánování experimentu a snímání a vyhodnocování obrazové informace.

Získané způsobilosti

Předmět zaměřený na schopnost hodnoceníHodnotit konkrétní metody a postupy, vysvětlit aspekty a výsledky týkající se dané problematiky, integrovat poznatky, předpovídat řešení, hodnotit výsledky a formulovat závěry.

Literatura

Vlach, J. Počítačová rozhraní - přenos dat a řídicí systémy. BEN, Praha, 1995. Hlaváč, V., Šonka, M. Počítačové vidění. Grada a.s. Praha, 1992. Kadlec, Z. Průvodce nitrem BIOSu. Grada Publishing, spol.s r.o., Praha, 1996. Gorgon, Petr. W. Sériová komunikace. Grada, Praha, 1995. Šnorek, M. Standardní rozhraní PC. Grada, Praha, 1992. Kainka, B. USB - měření, řízení a regulace pomocí sběrnice USB. Praha, BEN, 2003. Kainka, B. Využití rozhraní PC, měření, řízení a regulace pomocí standardních portů PC. HEL, Ostrava, 1993. Kainka, B., Berndt, H.J. Využití rozhraní PC pod Windows - měření, řízení a regulace pomocí standardních portů PC. HEL, Ostrava, 2000.

Požadavky

Znalosti v rozsahu přednášené problematiky.

Garant

doc. Ing. Luděk Bartoněk, Ph.D.

Vyučující

doc. Ing. Luděk Bartoněk, Ph.D.