Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Neotektonický vývoj vých. okraje ČM (KGE / NVCM)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KGE / NVCM - Neotektonický vývoj vých. okraje ČM, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Spodní stavba variscid Českého masivu, moldanubikum, bohemikum, saxothuringikum, lugikum, moravosilezikum a moravskoslezské paleozoikum (sudetikum).2. Stavba východního okraje Českého masivu v podloží vnějších Karpat. Jeho neoidní vývoj a hlavní tektonomagmatické etapy v intervalu svrchní perm - kvartér.3. Vývoj v. okraje Českého masivu od konce mesozoika. Postavení nesvačilského a vranovického příkopu, vznik vněkarpatské předhlubně. Vývoj v intervalu karpat - pliopleistocén.

Získané způsobilosti

Studenti by měli být schopni:- definovat a popsat spodní stavbu variscid ČM, moldanubikum, bohemikum, saxothuringikum, lugikum, moravosilesikum a moravskoslezské paleozoickum (sudetikum)- definovat a popsat stavbu východního okraje Českého masivu v podloží vnějších Karpat, jeho neoidní vývoj a hlavní tektonomagmatické etapy

Literatura

Zeman, A. a kol. Kvartérní sedimenty střední Moravy. Sbor. geol.věd, ř. Anthropozoikum 13, Praha, 1980. Růžička, M. Pliocén Hornomoravského úvalu a Mohelnické brázdy. Sbor. geol. věd, ř. Anthropozoikum 19, Praha, 1989. Czudek, T. Reliéf Moravy a Slezska v kvartéru. Nakl. Sursum, Tišnov, 1997. Stráník, Z. a kol. The contact of the North European Epivariscan Platform with West Carpathians. J. Czech Geol. Soc., 38, 1/2, 21-29, Praha, 1993. Roth, Z. Západní Karpaty - tercierní struktura Evropy. Knih. ÚÚG Praha, sv. 55, 1980.

Požadavky

Předmět pro studenty magisterského stupně, s hlubokou znalostí geologie. Kolokvium: schopnost diskutovat o přednesených problémech.

Garant

Ing. Lada Hýlová, Ph.D.