Předmět Seminář z meteorologie a klimatologie (KGG / SEMK)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KGG / SEMK - Seminář z meteorologie a klimatologie, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Předmět rozebírá především problematiku studia klimatu malých oblastí. Studenti sestrojí topoklimatickou mapu okolí svého bydliště a doplní ji textovými vysvětlivkami. Pozornost je věnována zpracování klimatických charakteristik a terénním měřením.
Získané způsobilosti
Vysvětlení vazeb v meteorologii a klimatologii, prohloubení aktivních znalostí.
Literatura
Barry, R. G., Chorley, R. Atmosphere, Weather, Climate. London, New York: Routledge, 1998. Vysoudil, M. Meteorologie a klimatologie. Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2006. ISBN 80-244-1455-4.Bonan, G. Ecological Climatology : Concepts and Applications. Cambridge: Cambridge University Press, 2002. ISBN 0521804760.Netopil, R. et al. Fyzická geografie I. Praha: SPN, 1984. Bednář, J. Meteorologie. Praha: Portál, 2003. Prošek, P., Rein, F. Mikroklimatologie a mezní vrstva atmosféry. Praha: SPN, 1982.
Požadavky
Vypracování topoklimatické mapy s vysvětlivkami, zpracování klimatických charakteristik z časových řad, popis klimatu okolí bydliště.
Garant
doc. RNDr. Miroslav Vysoudil, CSc.