Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Atlasová kartografie (KGI / ATKAR)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KGI / ATKAR - Atlasová kartografie, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Obsahem předmětu jsou otázky návrhu, tvorby a hodnocení tematických atlasů. Pozornost je věnována analogovým i webovým atlasům. Studenti se prakticky seznámí s hodnocením analogových i webových atlasů i jejich návrhy. V kontextu atlasové tvorby si studenti prohloubí poznatky z problematiky kartografické stylistiky tvorby map. Cvičení a semináře jsou koncipovány jako diskuse nad seminárními pracemi studentů ve skupinách.Sylabus:Pojetí atlasové kartografieDefinice, klasifikace a přehled atlasůSemiotické, syntaktické, sémantické, sygmatické a pragmatické aspekty mapyIzomorfní aspekty mapyMorfografie mapových znakůMapový syntax a mMapová stylistikaStylotvorné faktory mapyKartografický projekt a maketa atlasuProcesy při tvorbě atlasuCíle a kritéria hodnocení atlasuTrendy v atlasové kartografii

Literatura

Kraak, M.J., Ormeling, F. (2003). Cartography. Visualization of Geospatial Data. Harlow. Prentice Hall, Pearson Education. časopisy Geodetický a kartografický obzor, Kartografické listy. Voženílek, V., Kaňok, J. a kol. (2012). Metody tematické kartografie: vizualizace prostorových informací. Olomouc, Univerzita Palackého v Olomouci. Miklošík F. (2002). Objektivizace hodnocení map a mapových děl. Brno, Vojenská akademie v Brně. sborníky z domácích a světových kartografických konferencí . Slocum, T.A. et al. (2002). Thematic Cartography and Visualization. Upper Saddle River, Pearson/Prentice Hall. vědecké, školní a komerční atlasy domácí a zahraniční produkce.

Garant

prof. RNDr. Vít Voženílek, CSc.

Vyučující

prof. RNDr. Vít Voženílek, CSc.