Předmět Algoritmy v Internetu (KMI / ALGI)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KMI / ALGI - Algoritmy v Internetu, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci (UP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Směrovací protokol BGP. Formální specifikace protokolu. Multicast. Vytváření směrovacích stromů pro multicast. Peer to peer sítě. Distribuované hašovací tabulky
Získané způsobilosti
Porozumění: vlastnosti internetových protokolů jako distribuovaných algoritmů.
Literatura
Tel, G. Introduction to Distributed Algorithms. Cambridge University Press, 2001. ISBN 0521794838.Pužmanová R. Moderní komunikační sítě od A do Z. Computer Press, 2006. ISBN 80-251-1278-0.Paul S. Multicasting on the Internet and its Applications. Springer, 1998. ISBN 978-0792382003.Huitema C. Routing in the Internet. Prentice Hall, 2000. ISBN 978-0130226471.
Požadavky
Aktivní účast v hodině. Plnění zadaných úkolů. Složení ústní (příp. písemné) zkoušky.
Garant
doc. Ing. Lenka Motyčková, CSc.
Vyučující
doc. Ing. Lenka Motyčková, CSc.doc. Ing. Lenka Motyčková, CSc.