Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Laboratoř oboru II (KANT / C152)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KANT / C152 - Laboratoř oboru II, Fakulta chemicko-technologická, Univerzita Pardubice (UPa).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Práce s literaturou, zpracování rešerše k zadanému tématu.Řešení tématu doporučenými metodami a postupy. Pro jednotlivá zaměření to jsou především:Agrochemie a anorganická analýza:Granulace práškových materiálů na fluidním a rotačním granulátoru.Zkoušení průmyslových hnojiv podle platných Českých technických norem.Stanovení sorpční kapacity materiálů vsádkovým a kolonovým způsobem.Měření rychlosti rozpouštění materiálů statickou a dynamickou metodou.Měření povrchového potenciálu dispergovaných částic.Coulometrie, konduktometrie a potenciometrie.Iontová chromatografie.UV-VIS fotometrie.Atomová absorpční spektrometrie.Komplexometrické, acidobazické, srážecí a oxidačně-redukční titrace.Termodynamika a kalorimetrie:Diferenční skenovací kalorimetrie.Izoperibolická reakční kalorimetrie.Kalorimetrie s tepelným tokem.Stanovení reakčních tepel chemických reakcí a fázových přechodů.Stanovení rozpustnosti sloučenin a její závislosti na teplotě a iontové síle.Měření sorpčních a tepelných vlastností materiálů.Kalorimetrické metody využívané při syntéze anorganických solíAnorganické pigmenty:Využití suspenzní metody při přípravě anorganických pigmentů.Vysokoteplotní způsoby přípravy anorganických pigmentů.Hodnocení vlivu mletí na aplikační vlastnosti pigmentů.Využití metod termické analýzy při syntéze nových anorganických sloučenin.Stanovení antikorozní účinnosti anorganických pigmentů.Stanovení technologicko-aplikačních vlastností antikorozních pigmentůStanovení fyzikálně-chemických vlastností anorganických pigmentů a práškových materiálů.Měření barevnosti pigmentů a barevných ochranných vrstev.Stanovení reologických vlastností kapalin.Měření velikosti částic.Termická analýza.Věřejná prezentace dosažených výsledků.

Získané způsobilosti

Absolvování předmětu přináší studentům schopnost samostatně řešit téma semestrální práce. Jsou kompetentní rozhodovat o výbr metody pro získávání informací o studovaných materiálech. Jsou teké schopni vypracovat literární rešerši na zadané téma. Studenti jsou schopni veřejně prezentovat dosažené výsledky na profesionální úrovni.

Literatura

Šulcová P., Beneš L. Experimentální metody v anorganické technologii. Univerzita Pardubice, 2002. SÁDOVSKÁ G. A KOL. Návody k úlohám Laboratoře oboru I. Univerzita Pardubice, 2001. Šolc Z., Trojan M. Speciální anorganické pigmenty I. VŠCHT Pardubice, 1987.

Požadavky

Způsob ukončení předmětu je formou klasifikovaného zápočtu. Studenti řeší vybraná témata semestrální práce a dosažené výsledky na závěr semestru veřejně obhajují. Do výsledného klasifikovaného zápočtu se započítává hodnocení vedoucího semestrální práce, kvalita zpracování a obhajoba semestrální práce.

Garant

Ing. Petr Bělina, Ph.D.

Vyučující

Ing. Petr Bělina, Ph.D.