Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Filozofický seminář I (KFI / FILS1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KFI / FILS1 - Filozofický seminář I, Fakulta filozofická, Univerzita Pardubice (UPa).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Pozitivizmus a náboženství v českém filozofickém myšleníO vztahu vědy k náboženstvíVěda a náboženství z hlediska křesťanské filozofieSpor rozumu a víryIdea nového náboženstvíPojetí náboženství u T. G. MasarykaNáboženství a moderní společnostNáboženství a marxistická filozofie

Získané způsobilosti

Účast na přednáškách a samostatná práce s povinnou odbornou literaturou.

Literatura

BUBÍK, T. Úvod do české filozofie náboženství. Pardubice, 2009. Gardavský, V. Bůh není zcela mrtev. Praha, 1967. Schaeffler, Richard. Filosofie náboženství. Academia Praha, 2003. Horyna, B., Pavlincová, H.:. Filosofie náboženství. Pokus o typologii. MU Brno 1999.

Požadavky

1. 100 % účast na přednáškách 2. četba 2 zadaných publikací 3. odevzdání 2 resumé z přečtené zadané četby (každá v rozsahu maximálně 3 normostran; termín odevzdání je do 15. ledna) 4. absolvování písemného testu (znalost základní literatury a přednášek)

Garant

Mgr. Kamila Pacovská, Ph.D.