Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Akutní stavy v gynekologii a porodnictví (KPZ / P3NPG)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KPZ / P3NPG - Akutní stavy v gynekologii a porodnictví, Fakulta zdravotnických studií, Univerzita Pardubice (UPa).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Úvod do gynekologie a porodnictví.Porod a předčasný porod.Krvácení v těhotenství.Mimoděložní těhotenství.Preeklampsie, HELLP syndrom, embolie v těhotenství, porodnické hemoragie.Komplikace ve III. době porodní a komplikace v šestinedělí.Krvácení z rodidel v gynekologii, torze adnex, pelveoperitonitida, bolest v podbřišku.Ošetřovatelská péče v I. době porodní.Ošetřovatelská péče v II., III. a IV. době porodní.Vyšetřování rodičky před porodem a během porodu.Nácvik samostatného vedení porodu.

Získané způsobilosti

Absolvent zná a ovládá poskytování kvalifikované předlékařské pomoci při krvácení z rodidel, v těhotenství a u porodů mimo zdravotnické zařízení.

Literatura

Rob, L.; Martan, A.; Cittebart, K. a kol. Gynekologie. Praha: Galén, 2008. ISBN 978-80-7262-501-7.HÁJEK, Z. A KOL. Porodnictví. Praha: Grada, 2014.

Požadavky

Splnění povinné 80% účasti na přednáškách.Splnění povinné 80% účasti na cvičeních, seminářích.Splnění písemného testu.

Garant

MUDr. Jitka Sobotková

Vyučující

MUDr. Jitka SobotkováMgr. Markéta Moravcová, Ph.D.