Předmět Teorie zpracování dat (AUPKS / A7TZD)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu AUPKS / A7TZD - Teorie zpracování dat, Fakulta aplikované informatiky, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
- Multimedia a multimediální databáze.- Organizace a vyhledávání multimediálních dat.- Ukládání multimediálních dat.- Oblasti využití multimediálních databázových systémů.- Vybrané biometrické systémy.- Objektové datové typy, metadata - typy a struktura.- XML - pravidla.- XML - použití.- XML - schémata.- Obrazové informace.- Porovnávání obrázků podle obsahu.- Standard MM/SQL.- Práce se zvukovými a video soubory v Oracle interMedia.- PHP - možnosti propojení PHP a databáze Oracle.
Získané způsobilosti
Student má znalosti o organizaci, ukládání a vyhledávání multimediálních dat.Student je schopný realizovat projekty se zvukovými a video soubory v Oracle interMedia.Student umí používat standardy MM/SQL.Student se orientuje ve vybraných biometrických systémech.Student je způsobilý vytvářet propojení PHP a databáze Oracle.
Literatura
Loney, Kevin. Mistrovství v Oracle Database 10g. Vyd. 1. Brno : Computer Press, 2006. ISBN 80-251-1277-2.CHMELAŘ, P. Multimediální databáze. Brno, Podklady pro VPD, 2006. LEVICKÝ, D., ČANDÍK, M. Úvod do multimedií. Multimediální telekomunikační techniky. STU Bratislava, 2000. SUBRAHMANIAN, V. S. Multimedia database systems. Morgan Kaufmann, 1998. ISBN 1-55860-466-9.Levický, D. Multimediálne telekomunikácie. Košice : ELFA, 2002. ISBN 80-89066-58-5.Procházka, David. Oracle : průvodce správou, využitím a programováním nad databázovým systémem. 1. vyd. Praha : Grada, 2009. ISBN 978-80-247-2762-2.
Požadavky
Způsob zakončení předmětu - zkouškaZápočet: aktivní účast na cvičeních a zpracování projektu. Zkouška: písemný test s následujícím hodnocením:90 - 100 % A80 - 89 % B70 - 79 % C60 - 69 % D50 - 59 % Eméně než 50 % FX
Garant
doc. Ing. Zdenka Prokopová, CSc.
Vyučující
Ing. Kateřina Ježkovádoc. Ing. Zdenka Prokopová, CSc.