Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Management v neziskové sféře (UPV / BAKMN)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu UPV / BAKMN - Management v neziskové sféře, Fakulta humanitních studií, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Předmět je součástí SZZ a student tak prezentuje znalosti, které získal během studia bakalářského studijního programu.Bližší informace ohledně tematických okruhů jednotlivých oborových disciplín na stránkách FHS UTB.

Získané způsobilosti

Hlavním cílem bakalářské zkoušky z managementu v neziskové sféře je ověřit, že student úspěšně zvládl studovaný obor, že umí aktivně používat moderní metody a poznatky z oboru, a že si osvojil nezbytné odborné dovednosti, znalosti a kompetence, jež dále využije v praxi či v navazujícím studiu.

Literatura

Frič, P. a kol. Dárcovství a dobrovolnictví v České republice - výsledky z výzkumu NROS a AGNES. Praha: NROS a AGNES, 2001. KUCHAŘÍKOVÁ, A., VODÁK, J. Efektivní vzdělávání zaměstnanců. Praha: Grada Publishing, 2007. REKTOŘÍK, J. Ekonomie a řízení neziskových organizací. Brno: ESF MU, 1999. KRAFTOVÁ, I. Finanční analýza municipální firmy. Praha: C. H. Beck, 2002. Armstrong, Michael. Jak být ješti lepším manažerem. 1. vyd. Praha : Victoria Publishing, 1995. ISBN 80-85865-66-1.CIMBÁLNÍKOVÁ, L. Management. Olomouc: UPOL, 2004. LEDNICKÝ, V.; JANEČKOVÁ, V. Management. Ostrava: VŠB-TU, 2006. Vodáček, Leo. Management : teorie a praxe v informační společnosti. 3. vyd. Praha : Management Press, 1999. ISBN 80-8594-394-8.VEBER, J. akol. Management. Základy, prosperita, globalizace. Praha: Management Press, 2000. ŠEMBEROVÁ, P., KOZÁK, V. Marketing. Zlín: FAME, 2000. KOTLER, R. Marketing, management. Praha: Victoria Publishing, 1995. HANAGAN, T. J. Marketing pro neziskový sektor. Praha: Management Press, 1996. MAJDUCHOVÁ, H. Neziskové organizace. Bratislava: Sprint, 2004. SCHAAD, M. Neziskové organizace v ekonomické teorii. Brno: ESF MU, 1998. FRIČ,P.; GOULLI, R. Neziskový sektor v České republice. Praha: Epolex Bohemia, 2001. BĚLOHLÁVEK, F. Organizační chování. Olomouc: Rubico, 2001. Koubek, Josef. Personální práce v malých a středních firmách. 3., aktualiz. a rozš. vyd. Praha : Grada, 2007. ISBN 978-80-247-2202-3.DĚDINA, J. Podnikové organizační struktury. Praha: Victoria Publishing, 1996. NADACE VIA. Praktický průvodce fundraisingem pro neziskové organizace. Praha, 2006. DRUCKER, P.F. Řízení neziskových organizací. Praha: Management Press, 1994. ROSENAU, D. M. Řízení projektů. Praha: Computer Press, 2000. SEDLÁČKOVÁ, H. Strategická analýza. Praha: C. H. Beck, 2000. FRIČ, P. a kol. Strategie rozvoje neziskového sektoru. Praha: Fórum dárců, 2000. PEKOVÁ, J.; PILNÝ, J. Veřejná správa a finance veřejného sektoru. Praha: ASPI, 2002.

Požadavky

Podmínky jsou dány Studijním a zkušebním řádem UTB ve Zlíně (dále jen ?SZŘ?), Směrnicí FHS doplňující SZŘ UTB ve Zlíně, směrnicí rektora ke SZZ na UTB ve Zlíně v platném znění. Studium se řádně ukončuje splněním všech studijních povinností v příslušném studijním programu. Ukončení posledního ročníku bakalářského/navazujícího magisterského studijního programu je podmínkou pro připuštění ke SZZ.

Garant

doc. PhDr. Mgr. Jaroslav Balvín, CSc.