Předmět Modelování mimořádných událostí (LUEB / L3EMM)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu LUEB / L3EMM - Modelování mimořádných událostí, Fakulta logistiky a krizového řízení, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1) Teoretické základy mimořádných událostí a krizových situací. Základní terminologie, jejich dělení a popis se zaměřením na oblast provozních havárií;2) Teoretické základy mimořádných událostí a krizových situací. Základní terminologie, jejich dělení a popis se zaměřením na oblast průmyslových havárií;3) Teoretické základy modelování, základní principy, definice modelu a simulace (Teorie grafů a jejich aplikace v modelování;4) Vybrané problémy teorie grafů, vyhledávání nejkratší cesty, toky v grafu;5) Modelování v praxi a jeho aplikace v oblasti environmentální bezpečnosti;6) Seznámení s nástrojem ?Terex? pro modelování následků MU ? základní uživatelské funkce, určení nástroje, způsoby využití výsledků v oblasti environmentální bezpečnosti;7) Teoretické základy monitoringu;8) Možnosti monitoringu, detekce, rekognoskace, identifikace ? základní principy a pojmy;9) Technické prostředky monitoringu CCTV10) Aplikace CCTV, zpracování a vyhodnocení obrazu ? obrazové analýzy;11) Technické prostředky monitoringu EZS, EPS a další vybrané prvky;12) Monitoring životního prostředí (radiologické situace, kvality vod a ovzduší), monitoring vybraných MU na území ČR a EU;13) Způsoby aplikace prostředků monitoringu v environmentální bezpečnosti;14) Ověření získaných znalostí, samostatná písemná práce, hodnocení práce v průběhu semestru.
Získané způsobilosti
Studenti získají základní přehled v oblasti modelů, modelování a především monitoringu. Dále se seznámí se základními veřejně dostupnými zdroji dat a údaji monitoringu a modelování vybraných MU v souvislosti s problematikou environmentální bezpečnosti.
Požadavky
Pro udělení zápočtu je nutná aktivní účast na seminářích (účast minimálně 80 procent), průběžné plnění zadaných úkolů do seminářů a napsání zápočtového testu (minimálně se správností odpovědí 70 procent). K ústní zkoušce postupují pouze studenti, kteří mají udělený zápočet.
Garant
Ing. Jakub Rak
Vyučující
Ing. Jakub RakIng. Jakub RakIng. Petr Svoboda