Předmět Android 1 (U082A)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu U082A - Android 1, Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1.Úvod do problematiky operačních systémů, vznik a vývoj Androidu. (dotace 0/0)2.Základy ovládání mobilních zařízení s Androidem. (dotace 0/0)3.Integrace do síťového prostředí mobilních, WiFi a Bluetooth sítí. (dotace 0/0)4.Google a úvod do jeho služeb. (dotace 0/0)5.Základy komunikačního programového vybavení (webový prohlížeč, e-mail, aplikace pro podporu internetové telefonie a.j). (dotace 0/0)6.Aplikační kancelářské programové vybavení (textový procesor, tabulkový kalkulátor). (dotace 0/0)7.Základní multimediální aplikace. (dotace 0/0)8.Ostatní aplikační programové vybavení (čtečky e-knih, navigace, mapy). (dotace 0/0)9.Základy správy mobilních zařízení zejména z hlediska bezpečnosti, zálohování. (dotace 0/0)10.Možnosti úspor komunikačních nákladů na mobilní komunikace. (dotace 0/0)
Získané způsobilosti
Cílem kurzu je naučit posluchače používat tablety a chytré telefony s operačním systémem Android tak, aby byli schopni je používat v běžném životě. V každé významné aplikační oblasti se posluchači seznámí jak s předinstalovanými aplikacemi, tak i s nejrozšířenějšími a uživatelsky nejúspěšnějšími převážně volně šiřitelnými aplikacemi. Kurz nepředpokládá žádné speciální znalosti z oboru informatiky a komunikačních technologií, předpokladem je běžná znalost práce na počítači pod operačním systémem Windows, Linux nebo OS x. Používání vlastních zařízení s Androidem je vítáno, ale není podmínkou pro účast na kurzu.
Literatura
DenOd-doMístnostVyučujícíTypČetnostKapacitaČtvrtek14:30-16:00JM 361 (JM)I. ŠmejkalCvičeníKaždý týden20
Požadavky
žádné
Garant
Ing. Ivo Šmejkal
Vyučující
Ing. Ivo Šmejkal