Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Speciální problémy železničních staveb I (FAST-5N2)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu FAST-5N2 - Speciální problémy železničních staveb I, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v Brně (VUT).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Cílem předmětu je seznámit studenty s problematikou opravy geometrických parametrů koleje, diagnostiky železničního svršku aktuálních problémů železničních staveb a procvičit získané znalosti a dovednosti.

Osnova

1. Měření geometrických parametrů koleje. 2. Měření prostorové polohy koleje s využitím systémů GPS. 3. Metody vyrovnání prostorové polohy koleje 4. Metoda obloukových pořadnic.5. Polygonové metody. 6. Měřičské práce v terénu. 7. Diagnostika železničního svršku, kolejového roštu, 8. Diagnostika konstrukčních vrstev tělesa železničního spodku. 9. Aktuální problémy železničních koridorových tratí. 10. Aktuální problémy železničních objektů. 11. Ochrana životního prostředí u ČD. 12. Informační systémy na železnicích. 13. Aplikace výpočetní techniky v železničních stavbách.

Literatura

Kádner, Skalický, Novák, Biňovec: Železniční geodézie a kartografie. NADAS, Praha 1985

Požadavky

Geodézie ve stavebnictví, souřadnicové systémy v ČR, geodetické výpočty, úhlová a délková měření, výškové systémy a výšková měření, vytyčování staveb, přehled o mapových dílech v ČRKonstrukční a geometrické uspořádání koleje železničních drah a její prostorová poloha, projektování železničních tratí.Železniční spodek, členění a stavba železničního spodku, konstrukce a tvar zemního tělesa.Konstrukce železničního svršku a moderní konstrukcemi kolejové jízdní dráhy.

Garant

doc. Ing. Otto Plášek, Ph.D.

Vyučující

doc. Ing. Otto Plášek, Ph.D.