Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Použití PC v měřicí technice (FEKT-BPMT)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu FEKT-BPMT - Použití PC v měřicí technice, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně (VUT).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Cílem předmětu je poskytnout orientaci v programových systémech pro tvorbu měřicích aplikací, základní orientaci o měřicích periferiích pro PC a naučit se pracovat se systémem LabVIEW.

Osnova

1. Úvod, obsah předmětu. Dělení používaného software, úvod do LabVIEW.2. Periferie a způsoby získání dat o měřeném objektu (měřicí karty, RSxxx, GPIB, VXI).3. Základní pojmy a ovládání prostředí LabVIEW.4. Ladicí prostředky a řešení problémů v LabVIEW.5. Tvorba VI v LabVIEW, řídicí struktury.6. Práce s daty v LabVIEW (pole, struktury, typové definice).7. Správa prostředků v LabVIEW (soubory dat, sběr dat NI-DAQ, přístrojové ovladače).8. Tvorba modulárních aplikací v LabVIEW.9. Programovací techniky pro LabVIEW.10. Užití proměnných v LabVIEW.11. LabVIEW nadstavby, příklady aplikací.12. LabVIEW RealTime, FPGA modul, distribuované aplikace.

Literatura

NATIONAL INSTRUMENTS.LabVIEW Core 1-2 Course Manual. (EN)VLACH, J. Začínáme s LabVIEW. BEN technická literatura, Praha 2008. (CS)Firemní literatura Agilent a National Instruments. (EN)ČEJKA, M. Použití počítačů v měřicí technice. Použití počítačů v měřicí technice. VUT- FEKT, 2002. (CS)HAASZ, V., ROZTOČILl, J., NOVÁK, J. Číslicové měřicí systémy. ČVUT, Praha, 2000. (CS)KOCOUREK, P. a kol. Číslicové měřicí systémy. ČVUT, Praha 1994. (CS)

Požadavky

Student, který si zapíše předmět, by měl být schopen vysvětlit používané metody měření elektrických a neelektrických veličin, popsat základní vlastnosti analogových a digitálních měřicích přístrojů a diskutovat možnosti jejich použití včetně výběru vhodného snímače pro měření. Tomu odpovídá požadavek na získání hodnocení nejhůře C z předmětů Měření v elektrotechnice (BMVE) a Měření fyzikálních veličin (BMFV) v 2. ročníku bakalářského studia. Student by měl být také schopen samostatné přípravy z dostupných interaktivních studijních materiálů a disponoval takovými jazykovými znalostmi, aby porozuměl studijním materiálům i v anglickém jazyce.

Garant

Ing. Zdeněk Havránek, Ph.D.

Vyučující

Ing. Zdeněk Havránek, Ph.D.