Předmět Transmission media (FEKT-CPRM)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu FEKT-CPRM - Transmission media, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně (VUT).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Získání znalostí o všech typech přenosových médií, jako základ přenosu informací. Dává znalosti o teoretických a praktických využitelnostech různých druhů metalických a optických kabelů.
Osnova
1. Úvod2. Zařazení předmětu ve studijním programu3. Analýza vedení4. Druhy metalických vedení a kabelů5. Strukturované kabelážní systémy6. Přenosová média a přenosy xDSL7. Nedokonalosti telekomunikačních kabelů a nehomogenity kabelů 8. Bezdrátové přenosy9. Optické přenosy10 Pokládka a montáž kabelů11. Metody dokumentace a vyhledávání úložných kabelů - metalických, optických12. Ochrana vedení před vnějšími vlivy13 Základy měření přenosových médií - závěrečná a lokalizační
Literatura
Filka, M.: Transmission media. CENTA, Brno 2009Filka, M.: Optoelectronics for telecommunications and informatics. OPTO&METHODE, USA 2009
Požadavky
JJsou požadovány znalosti na úrovni středoškolského studia. Měl by býti schopen se orientovat v řešení diferenciálních rovni, mít základní znalosti o přenosu po vedení, včetně základních znalostech o primárních parametrech vedení - odpor, kapacita, indukčnost a impedance.
Garant
prof. Ing. Miloslav Filka, CSc.
Vyučující
prof. Ing. Miloslav Filka, CSc.