Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Vybavení studia 2 (FEKT-JEA2)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu FEKT-JEA2 - Vybavení studia 2, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně (VUT).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Cílem předmětu je seznámit studenty s hudebními efekty měnící výšku, sílu a délku signálu a efekty kombinovanými, s technikami mixování, zvukovými formáty, problematikou ozvučování, praktickou prací s počítačovými systémy zpracování zvuku, hard-disc recordery, anglickou odbornou terminologií, s nedostatky zvukového matriálu a umělým dozvukem.

Osnova

1 Hudební efekty měnící výšku a délku signálu.2 Hudební efekty měnící sílu signálu a efekty kombinované.3 - 4 Techniky mixování.5 Zvukové formáty.6 - 7 Problematika ozvučování.8 - 9 Počítačové systémy zpracování zvuku.10 Hard-disc recordery.11 Nedostatky zvukového matriálu.12 - 13 Umělý dozvuk.

Literatura

FORRÓ, D. Počítače a hudba. Praha: Grada Publishing, spol. s r. o.. 320 s. ISBN 80-85623-57-9. (CS)JIRÁSEK, O. Kytara a počítač. Praha: Nakladatelství Computer Press, a.s., 2006. 296 s. ISBN 80-251084-3-0. (CS)FORRÓ, D. Domácí nahrávací studio. Praha: Grada Publishing, spol. s r. o.. 248 s. ISBN 80-7169-231-X. (CS)

Požadavky

Jsou požadovány znalosti základních pojmů hudební akustiky, tempových, výrazových a dynamických označení, soustav ladění hudebních nástrojů, dále hudebních intervalů, stupnic a modů, akordů a základních harmonických spojů, zvukových barev, možností a omezení hudebních nástrojů a vlivu akustiky prostoru při interpretaci hudby.

Garant

MgA. Mgr. Ondřej Jirásek, Ph.D.

Vyučující

MgA. Mgr. Ondřej Jirásek, Ph.D.