Předmět Embedded systems for industrial control (FEKT-NPOR)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu FEKT-NPOR - Embedded systems for industrial control, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně (VUT).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Seznámit studenty s architekturou mikroprocesorů a mikrokontrolerů, s činností jejich jednotlivých podsystémů, s jejich programováním ve vyšších programovacích jazycích.
Osnova
- Úvod do logických systémů. Úvod do numerických systémů. Stavové automaty.- Programování mikrokontrolérů v ISO C. Struktury počítačů.- Popis mikrokontroléru a jeho vnitřních periferií – XTAL, časovače/čítače, UART, paměti- Úvod do konstrukce mikrokontrolérové procesorové desky.- Úvod do periferních obvodů – adresní dekodér, PIO, alfanumerický display- Úvod do periferních obvodů – diskrétní PIO, sekundární adresní dekodér, maticová klávesnice- Úvod do sběrnice I2C- Úvod do konstrukce periferií se sběrnicí I2C – RTC, A/D, D/A, PIO, RAM, EEPROM - Úvod do RT-OS- Úvod do Fault-tolerant systémů
Literatura
Predko M.,: Handbook of microcontrolers, McGraw-Hill, ISBN 0079137164, 1998 (EN)
Požadavky
Student je schopen:- vysvětlit fyzikální vlastnosti základních pasivních a aktivních součástek (R, L, C, transistor, dioda, LED, stabilizátor, transformátor, optočlen, XTAL, atd.)- počítat se základními elektrickými veličinami- analyzovat základní elektrické obvody- vypočítat základní elektrické obvody- vysvětlit základní logické obvody- počítat s logickými operacemi- zjednodušovat logické funkce- navrhnout zapojení logického obvodu- programovat v jazyku ISO C- navrhnout algoritmus- naprogramovat algoritmus- navrhnout stavový automat (Moorův, Mealyho)- algoritmizovat stavový automat- vysvětlit základní mikropočítačové termíny (CPU, RAM, ROM, EPROM, atd.)- vysvětlit základní počítačové architektury (Harvard, VonNeuman)- diskutovat základní pojmy z oblasti pravděpodobnosti a statistiky- počítat s číselnými soustavami (hexadecimální, octalová, dekadická, binární)
Garant
doc. Ing. Zdeněk Bradáč, Ph.D.
Vyučující
doc. Ing. Zdeněk Bradáč, Ph.D.