Předmět Aplikace GIS (KMA / AGI)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KMA / AGI - Aplikace GIS, Fakulta aplikovaných věd, Západočeská univerzita v Plzni (ZČU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
3D GIS:Digitální vyjádření (zemského) povrchu;základní 2,5D a 3D reprezentace;CAD a GIS software pro zpracování 3D dat;Programování pro GIS:Základní přehled vývojového prostředí;Úvod do událostmi řízeného programování;Objektově orientované programování s využítím ArcObjects a VBA;Component Object Model;GIS v prostředí počítačových sítí:druhy geoinformačního software;způsoby implementace GIS (typy GIS řešení: projektové, podnikové-centralizované, podnikové-částečně rozptýlené, rozptýlené);Využití standardů OGC v architektuře distribuovaného GIS.
Získané způsobilosti
- Schopnost návrhu datového modelu s přihlédnutím ke specifikům prostorové složky dat.- Schopnost přizpůsobení uživatelského prostředí GIS programovacími nástroji.- Představa o síťové architektuře GIS.
Literatura
Arctur, David; Zeiler, Michael. Designing geodatabases : case studies in GIS data modeling. Redlands : ESRI Press, 2004. ISBN 1-58948-021-X.Longley, Paul A. Geographic information systems and science. Chichester : John Wiley & Sons, Ltd., 2001. ISBN 0-471-89275-0.Burke, Robert. Getting to know ArcObjects : programming ArcGIS with VBA. Redlands : ESRI Press, 2003. ISBN 1-58948-018-X.Peng, Zhong-Ren; Tsou, Ming-Hsiang. Internet GIS : distributed geographic information services for the internet nad wireless networks. [Hoboken] : John Wiley & Sons, Inc., 2003. ISBN 0-471-35923-8.
Požadavky
K zápočtu musí student zpracovat a úspěšně obhájit vybraný velký semestrální projekt.Zkouška se skládá z písemné, praktické a ústní části. Po úspěšném absolvování písemné části (zisk minimálně 60 % bodů) pokračuje student k praktické zkoušce s geografickým informačním software. Po splnění úkolu zadaného v praktické části, pokračuje student k ústní zkoušce.
Garant
Ing. Karel Jedlička, PhD.
Vyučující
Ing. Karel Jedlička, PhD.Ing. Karel Jedlička, PhD.