Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Ateliér Socha a prostor 3 (KVU / SO3)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KVU / SO3 - Ateliér Socha a prostor 3, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Západočeská univerzita v Plzni (ZČU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Zadání tématu semestrálního projektu, seznámení s průběhem semestru.2. Studie figury ve zmenšeném měřítku.3. Studie figury v životní velikosti.4. Práce na studii a konzultace.5. Studie detailů ruky, nohy apod.6. Práce na studii a konzultace.7. Figurální kompozice v reliéfu.8. Práce na studii a konzultace.9. Figurální kompozice na dané téma.10. Práce na studii a konzultace.11. Forma a odlitek.12. Patinace.13. Předložení výsledné verze SP v termínu zadaném vyučujícím.

Získané způsobilosti

Student:- vytvoří studii figury/aktu v životní velikosti i zmenšeném měřítku,- vyřeší studie detailů rukou, nohou apod.,- zhotoví formu, odlitek a jeho patinování,- zpracuje a vytvoří figurativní plastiku pro konkrétní zadaný prostor,- úkol též řeší v některém druhu keramické hlíny, vypálí a opatří glazurou.

Literatura

Zhoř I. Hledání tvaru Hlaváček L.: Řeč tvarů, Praha Horizont. 1990. Volavka V. Jak vzniká socha. NČVU, 1956. Jundrovský, R.; Tichý, Erik. Kamenictví : tradice z pohledu dneška. 2., upr. a dopl. vyd. Praha : Grada, 2001. ISBN 80-247-9055-6.Hildre, Berit. Modelování: hlava a výrazy tváře. Computer Press, 2006. ISBN 80-251-1325-6.Chalupecký, Jindřich. Obhajoba umění 1934-1948 : výbor ze statí. 1. vyd. Praha : Československý spisovatel, 1991. ISBN 80-202-0322-2.Slouka, Jiří. Kámen. Od horniny k soše. Moore, Henry. Plastiky a myšlenky kolem nich. 1. vyd. Praha : Odeon, 1985. Pro orientaci v oboru kromě jeho samotné historie, je důležitá znalost aktuálních tendencí. Proto jsou studenti v rámci výuky upozorňováni na články v odborném tisku, výstavy a webové adresy. Medková J. Řeč věcí. Praha, Horizont, 1990. Jundrovský, R. Sochařství pro praktickou potřebu sochařů, stavitelů a škol odborných. Praha.

Požadavky

- pravidelná docházka na výuku, Požadavky na absolvování zkoušky:- průběžné plnění všech seminárních ateliérových úkolů dle pokynů vyučujícího,- aktivní zapojení do řešení problémů, povinnost vlastní invence,- průběžná tvorba, konzultace a korektury KP,- předložení konečné verze semestrálního projektu (KP) vyučujícímu v požadovaném termínu,- prezentace.Hodnotící kritéria: individuální, formou konfrontace přístupů.

Garant

Prof. akad. sochař Jiří Beránek