Předmět Kritická diskursivní analýza (KSS / DIAA)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KSS / DIAA - Kritická diskursivní analýza, Fakulta filozofická, Západočeská univerzita v Plzni (ZČU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. strukturalismus, post-strukturalismus a kritická diskursivní analýza2. koncepty diskursu3. formování a struktura diskursu4. diskurs, identita a sociální změna5. možnosti využití kritické diskursivní analýzy
Získané způsobilosti
Studenti- získají základní přehled o teoretických a metodologických možnostech kritické diskurzivní analýzy- budou schopni aplikovat kritickou diskurzivní analýzu při výzkumu problémů současné společnosti.
Literatura
Fairclough, Norman. Language and power. Harlow ; Longman, 2001. ISBN 0-582-41483-0.Hawkes, Terence. Structuralism and semiotics. London : Routledge, 2003. ISBN 0-415-32153-0.Blommaert, J. a Bulcaen, Ch. Critical Discourse Analysis. Annual Review of Anthropology 2000. Jorgensen, M. a Phillips, L. Discourse Analysis as Theory and Method. London: Sage Publications, 2002. Fairclough, N. Discourse and Social Change. Blackwell Publishers. Oxford, 1992.
Požadavky
Kurz je vyučován v anglickém jayzce.Kurz je založen na seminářích. Seminární setkání předpokládají studium a detailní znalost předepsané povinné literatury.Seminární texty jsou pouze v angličtině. Kromě výše stanovených požadavků na práci v kurzu, je nedílnou součástí kurzu, že student, alespoň jednou během semestru prezentuje v angličtině.Kurz je vyučován v anglickém jazyce.
Garant
PhDr. Tomáš Kobes, Ph.D.
Vyučující
PhDr. Tomáš Kobes, Ph.D.