Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Orální historie v praxi 3 (KHI / POHP3)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KHI / POHP3 - Orální historie v praxi 3, Fakulta pedagogická, Západočeská univerzita v Plzni (ZČU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Vlastní terénní výzkum a práce.Konzultace projektových úkolů seminární formou.Studentské kolokvium s prezentací jednotlivých projektových úkolů studentů, část 1.Studentské kolokvium s prezentací jednotlivých projektových úkolů studentů, část 2.Individuální hodnotící rozpravy s lektorkou a udělení zápočtu.

Získané způsobilosti

Student získá orientaci v současných nejmodernějších metodách historické vědy, získá dovednost připravit a odborně vést interview s pamětníkem, dokáže ošetřit vytěžení pamětníka z hlediska právního, získá technické i režijní dovednosti související s procesem vytěžení pamětníka, správně transkribuje, interpretuje a archivuje získaná data a dle vlastního výběru se zaměří na jeden z nabízených aplikačních směrů orální historie: didaktika a popularizace historie, terapie a geriatrie, etnografie. Aplikovaná orální historie bude hlavní náplní druhé části kurzu.

Literatura

SHUMWAY, Gary L. (ed.). Oral History in the United States: A Directory. New York, 1971. VANĚK, Miroslav. Orální historie ve výzkumu soudobých dějin. Praha, 2004. LE GOFF, Jacques. Paměť a dějiny. Praha, 2007.

Požadavky

Projekt - příprava a realizace projektu aplikované orální historie:1. v oblasti didaktické - vyučování dějepisu či základů společenských věd na základní či střední škole, nebo 2. v oblasti popularizace dějin a publicistiky - příprava audiopořadu nebo audiovizuálního pořadu nebo časopisového článku, nebo3. příprava a realizace projektu se seniory v domech s péčí, nebo 4. projekt aplikované orální historie v oblasti sběru moderního folklóru ve vztahu k nedávné historii (spolupráce s národopisným muzeem či archivem)

Garant

PaedDr. Naděžda Morávková, Ph.D.

Vyučující

PaedDr. Naděžda Morávková, Ph.D.PaedDr. Naděžda Morávková, Ph.D.