Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Kapitoly z německé literatury C (KNJ / KNLC)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KNJ / KNLC - Kapitoly z německé literatury C, Fakulta pedagogická, Západočeská univerzita v Plzni (ZČU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Sbírky pohádek I.2. Sbírky pohádek II.3. Sbírky pohádek III.4. Sbírky pohádek IV.5. Umělecké pohádky I.6. Umělecké pohádky II.7. Umělecké pohádky III.8. Umělecké pohádky IV.9. Poetický realismus v německy psané literatuře na příkladu novelistiky I.10. Poetický realismus v německy psané literatuře na příkladu novelistiky II.11. Poetický realismus v německy psané literatuře na příkladu novelistiky III.12. Poetický realismus v německy psané literatuře na příkladu novelistiky IV.

Získané způsobilosti

Student pozná žánrové odlišnosti něm. literatury 19. stol. od romantiky po naturalismus, bude se podílet na srovnání vrcholného romantismu v německé literatuře a Národního obrození v historii české literatury a kultury. Seznámí se s pohádkami bratří Grimmů jako látkou literatury 20. stol. Vyhledá vazby na jiné oblasti umění: E.T.A Hoffmann a hudba, romantismus v něm. výtvarném umění. Rozpozná hlavní rysy novely u německých poetických realistů. Seznámí se s proměnami literatury pro děti a mládež, spojením kresleného a psaného textu v díle Wilhelma Busche. Vysleduje cestu od knihy Heiricha Hoffmenna Struwwelpeter k Antistruwwelpeterovi Karla Waechtera ve 20. stol. Porovná strukturu dramatu ve 2. pol. 19. stol. na příkladech - Friedrich Hebbel, Gerhart Hauptmann s klasickou stavbou dramatu..

Literatura

Frenzel Elisabeth, Herbert. Daten deutscher Dichtung. München, 2008. ISBN 3-423-03003-8.Martini Fritz. Deutsche Literaturgeschichte. Stuttgart, 1991. ISBN 3-520-19619-0.Beutin Wolfgang. Deutsche Literaturgeschichte (Von den Anfängen bis zur Gegenwart). Stuttgart - Weimar, 1994. ISBN 3-476-01286-7.Wiese Benno von. Deutschland erzählt. Fischer Bücherei, Frankfurt a.M., 1965. Hauptmann, Gerhart. Dramen. Berlin : Aufbau, 1971. Janosch erzählt Grimms Märchen. Beltz & Gelberg, Weinheim, 1991. Grimm, Wilhelm. Kinder und Hausmärchen. Berlin : Kinderbuchverlag, 1962. Jens Walter. Kindlers neues Literaturlexikon. München, 1996. ISBN 3-463-43200-5.Keller, Gottfried. Kleider Machen Leute : Novelle. 17. vyd. Leipzig : Verlag Philipp Reclam jun., 1945. Killinger Robert. Literaturkunde. Verlag Hölder-Pichler, Wien, 1989.

Požadavky

Aktivní účast v semináři, přednesení výsledků seminární práce analýza textu z individuální četby.

Garant

Prof. Dr. Habil. Elke Mehnert