Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!


ČLÁNEK

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (15.64 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

ČLÁNEK

 • Dlouhá písemnost, 120-150 slov

 • Text určený pro noviny nebo časopis

 • Formální – bez stažených tvarů

 1. NADPIS
  -velmi důležitý
  -má čtenáře nadchnout a zaujmout
  -každé počáteční písmeno velké, kromě členů (the, a, an) a předložek (to, at, from,on)
  -uprostřed řádku
  My Unusual Trip to London (čtenáře zaujme, protože přináší něco neobvyklého)

  School Concert I Did Not Like at All (čtenáře bude zajímat, proč se koncert autorovi nelíbil)

 2. TEXT ČLÁNKU
  -obsahuje úvod, hlavní část a závěr
  -musí být zpracovány jednotlivé body a to do odstavců

PŘÍKLAD

Chcete přispět do anglického školního časopisu. Rozhod/a jste se napsat článek o školní akci (např. sportovní nebo kulturní akce, výlet, projektový den), které jste se zúčastnil/a se svou třídou. Napište článek v rozsahu 120-150 slov, ve kterém:

uvedete, jaké akce jste se zúčastnil/a; (bod zadání č. 1)
uvedete, kdy a kde se akce konala; (bod zadání č. 2)
popíšete akci (např. účel, průběh, účastníci); (bod zadání č. 3)
napíšete, co se Vám na akci líbilo nebo nelíbilo; (bod zadání č. 4)
zdůvodníte svůj názor. (bod zadání č. 5)

VZOR

Two months ago, (splněn bod zadání č. 2 – kdy se akce konala) I took part in a school trip to London. (splněn bod zadání č. 1 – uvedeno, jaké akce se autor zúčastnil, splněn bod zadání č. 2 – uvedeno kde se akce konala) This trip is always something which all students in their final year at school look forward to.I was so excited.

The goal of our trip was visiting London, the capital city of United Kingdom, see the most famous sights and monuments, such as the Houses of Parliament or Buckingham Palace. We slept in families, so we could use our English in practice. We were only a group of 15 students, which was quite comfortable. (splněn bod zadání č. 3 – akce je detailně popsána – účel, průběh, účastníci,…)

For me, the best experience was speaking English in the real English speaking country because I could try what I learnt at school. I also liked the atmosphere of London.(splněn bod zadání č. 4 – zmíněno co se na akci líbilo a proč) I couldn’t only get used to being careful at crossings as the cars drive on the left. (splněn bod zadání č. 4 – zmíněno co se na akci nelíbilo a proč)

All in all I must say that I enjoyed the trip very much and I can recommend doing the same, especially before you take Maturita examination. (splněn bod zadání č. 5 – autor zdůvodňuje svůj názor na školní výlet) I feel much more confident now.

Témata, do kterých materiál patří