Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




WORD Didaktika přírodopisu 2 (seminář) - 6. Návrh aktivizační metody

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (20.57 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

Samice kolčavy rodí obvykle 4 – 7 mláďat (podle početnosti hlodavců) po 33 – 35 dnech. Normálně mají 1 vrh ročně, při dostatku kořisti 2 nebo výjimečně 3 vrhy.

4A šelmy medvědovité – vzhled

Medvěd hnědý je největší evropská šelma. Má zavalité tělo porostlé hnědou srstí a dosahuje hmotnosti až 250 kg. Chrup je podobný chrupu psa, ale jeho stoličky nejsou tak ostré, ale tupě hrbolaté. Končetiny má medvěd pětiprsté, našlapuje na celá chodidla.

Medvěd má hustou srst zbarvenou v různých odstínech hnědi. Mladí jedinci mají často na hrdle a kolem krku bílou skvrnu.

4B šelmy medvědovité – výskyt

Několik jedinců medvěda hnědého žije trvale v České republice v Beskydech. Osídluje také Asii a Severní Ameriku. Na území České republiky patří mezi chráněné druhy.

Od Beskyd jednotlivé kusy občas migrují západním, výjimečně jižním nebo jihozápadním směrem. Tito zatoulanci byli nejčastěji pozorováni v širší oblasti Jeseníků.

4C šelmy medvědovité – potrava

Medvěd hnědý je všežravec. Loví různé živočichy, ale nepohrne ani zdechlinou, ovocem, houbami, malinami. S oblibou vybírá med divokým včelám.

Medvěd konzumuje plody, zelené i podzemní části rostlin, drobné obratlovce, bezobratlé živočichy a jejich larvy, které obratně vyhrabává.

4D šelmy medvědovité – chování

Medvěd hnědý žije v lesích, vychází na volná prostranství, paseky a horské louky. V zimě upadá do nepravého zimního spánku. Občas se probouzí. Silnými drápy strhává kůru stromů a tak si označuje území, které obývá.

Kromě období říje a vodění mláďat žijí medvědi samotářsky, jejich teritoria označují také trusem.

Témata, do kterých materiál patří