12 Farma zvirat
Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.
Kapitola pátá
Kobyla Molina je přistižena, jak se baví s lidmi za ohradou, dostává od nich stuhy, cukr, nezapojuje se do práce. Jednoho dne zmizí a na farmě se už neukáže. Holubi pak sdělí farmě, že je u lidí a vypadá spokojeně. Prasata Kuliš a Napoleon jsou v neustálém rozporu: to, co chce jeden, nechce druhý. Kuliš vymyslí plány na postavení mlýna, který v budoucnu ušetří mnohem práce, Napoleon ale oponuje tím, že při stavění mlýna nezbude čas na pěstování jídla a zvířata zhynou hlady. Při přednesení argumentů na schůzi zvířat to ale vypadá, že zvolí Kuliše. Najednou se do stodoly vyřítí 9 psů s ostrými obojky a jdou po Kulišovi, vyženou ho z farmy a už ho na farmě nikdy nikdo nespatří. Ti psy, jsou štěňata, která Napoleon sebral feně a vychovával si je sám, poslouchala ho na slovo (takoví jeho bodyguardi, připodobnění ke člověčímu chování). Najednou byl Kulišův plán na postavení mlýna rázem Napoleonův a to, že se k němu dříve nehlásil, byla prý jen strategie, jak se zbavit Kuliše, který ohrožoval chod farmy.
Kapitola šestá
Zvířata staví větrný mlýn, nejvíce se zapojuje Boxer, který má největší sílu. Jeho motta jsou: Budu pracovat lépe a radostněji; a nové: Napoleon má vždy pravdu. Prasata narazí ale na problém, že některé věci začínají na farmě docházet. Hřebíky, psí suchary a jiné věci, které si farma neumí vyrobit, tu už nejsou. Musejí proto obchodovat. Tím prasata poruší jedno ze sedmi původních pravidel, ale postavení mlýna pokládají za nejvíc, co může být, víc jak pravidla animalismu. Další pravidlo, které prasata poruší, je spaní v postelích (v Jonesově domě). Když se jdou psi podívat na původních sedm pravidel napsaných na stodole zjistí, že je tam napsáno, že nikdo nemůže spát v postelích s prostěradly. (to tam někdo dopsal). Prasata tvrdí, že je to tam odjakživa. Jednoho dne je vichřice a mlýn je zbořen, Napoleon vše svede na Kuliše, který určitě v noci navštívil farmu, za jeho zabití nabízí řád zvířete druhé třídy, jablka a jídlo. Zvířata začínají stavět mlýn znova. Pozn S tím obchodováním to nebylo přímo pravidlo, ale bylo to v rozporu s myšlenkou animalismu.
Kapitola sedmá
Na farmě začínají docházet zásoby. Prasata ale nechtějí, aby se to dozvěděli lidé, maskují to. Potřebují více směňovat, hlavní roli mají hrát vejce od slepic. Ty se ale vzpouří, protože je zrovna období, kdy se mají z vajec líhnout potomci. Při vzpouře 9 slepic zemře na hladomor a ostatní se radši vzdají a plní, co je potřeba. Veškeré špatné věci, co se na statku dějí, se dávají za vinu Kulišovi, který prý navštěvuje farmu každou noc a zničí na co přijde. Napoleon už skoro nevychází z domu, když už jo, je obklopen psy, kteří ho stráží. Napoleon tvrdí, že Kuliš byl od začátku nastrčen od pana Jonese a nikdy nebojoval za zvířata. Nikdo tomu ale nevěří, ale nikdo nic také neříká. Pár zvířat se odváží říci, že s Kulišem spolupracují (myslím si, že si vymýšlí a žádné skutečné vazby na Kuliše nemají, chtějí se ho jen zastat) a Napoleon je nechá zabít psy. Zvířata drží pospolu, žijí ve strachu (jako za vlády pana Jonese) a zpívají si píseň Zvířata Anglie. Přijde Pištík a píseň jim zakáže.