Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Seminární práce na RAK - Mikrovlnné obvody

DOC
Stáhnout kompletní materiál zdarma (815.5 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOC.

Falešné poplachyPři falešném poplachu detektor zapípá stejně, jako kdyby zjistil přítomnost radaru. V České republice je relativně vysoká úroveň mikrovlnného šumu, který způsobuje náhodné falešné poplachy u většiny radarových detektorů ostatních výrobců. Typické zdroje rušení jsou GSM mobilní telefony používané uvnitř vozu, zabezpečovací zařízení bank a obchodů, radiová pojítka v pracující mikrovlnných pásmech a automatická otevírání dveří benzinových pump.

Nové modely detektorů jsou vyvinuty speciálně pro použití v evropských zemích a v České republice. Jejich jedinečné technické parametry způsobují vysokou odolnost proti všem výše uvedeným zdrojům rušení při zachování vynikající citlivosti. Nereagují na mobilní telefony GSM, benzínové pumpy ani na ostatní zdroje rušení. Projedete-li například s detektorem napříč Prahou, nezaznamenáte ve většině případů ani jeden falešný poplach. A to je velmi dobrý výsledek.

Malá zajímavost

V prvních hodinách operace „Pouštní bouře “ ve válce v Perském zálivu použily ozbrojené síly USA mikrovlnné bojové hlavice (High-Power Microwave warheads).Tyto hlavice obsahují náplň,jejíž složení bylo v době nasazení přísně utajováno.Náplň vytváří elektro-

magnetický impuls ničící nebo vyřazující z činnosti spojovací systémy,počítačové sítě, radiolokátory, naváděcí systémy protiletadlových řízených střel a další elektronická zařízení protivníka.Podobných účinků bylo dosud možné dosáhnout pouze jaderným výbuchem.

Mikrovlnné bojové hlavice byly instalovány na „několika “ ze 116 námořních řízených střel s plochou dráhou letu TOMAHAWK.Není známo,které z řízených střel tyto hlavice nesly ani proti jakým cílům byly použity.Jejich nasazení nebylo ministerstvem obrany USA oficiálně potvrzeno.Tento článek se zabývá principem činnosti zbraní na principu mikrovlnného vysoce výkonového impulsu,které patří do skupiny tzv.neletálních zbraní.Vývoj mikrovlnných bojových hlavic,probíhá několik let ve výzkumném ústavu v Los Alamos,na letecké základně v Kirtlandu a ve výzkumném ústavu pozemního vojska v Adelphi.Zbraňové systémy,které jsou aplikovány z letadel jako řízené střely využívající ke zničení veškeré spojovací a komunikační struktury protivníka mikrovlnné bojové hlavice jsou v této práci nazývány elektromagnetická bomba.Techniky možností vygenerování impulsu mikrovln vysokého výkonu a technologie mikrovln vysokého výkonu (HPM)dospěly do stádia,kdy je možno prakticky realizovat elektromagnetickou bombu(E-bombu)v radioelektronickém boji na taktickém a strategickém stupni.Stav vývoje zařízení pro konvenční elektromagnetickou bom-

bu založenou na principu HPM dovoluje její použití při nejaderné konfrontaci.

Měřící vybavení

měření vysokofrekvenčního výkonu do 40GHz

Témata, do kterých materiál patří