Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Wilhelm Maximilian Wundt

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (588.24 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

Za svůj život napsal tolik knih, že si experti dali práci s výpočtem, jak dlouho by člověku trvalo jejich přečtení. Výsledkem je neuvěřitelných 2,5 roku, avšak pouze za předpokladu, že by četl 60 stran denně, což mé podle mého názoru v dnešní době nesplnitelné, takže mým odhadem, je nejméně 10 let.

Tato úžasná osoba nás opustila dne 31. srpna 1920 v nádherném věku 88 let v Grossbothenu. Během svého dlouhého života a také až do dnešních dnů, byl, je a bude považován za zakladatele a průkopníka psychologie a to nejenom v Německu, ale po celé i po celé Evropě a možná i na celé Zeměkouli.

https://cz.depositphotos.com/8970784/stock-photo-wilhelm-wundt.html

Laboratoř Wilhelma Wundta

Jedná se o laboratoř, která se nachází v Lipsku a byla vybudovaná v roce 1879. Šlo o první experimentální psychologickou laboratoř vůbec. Tato laboratoř by nikdy nemohla vzniknout, pokud by Wundt nepotkal během svého života mnohé významné osobnosti, vědce a vynálezce, kteří napomohli ke správnému toku jeho myšlenek a teorií, co se týče experimentální psychologie.

Růst laboratoře byl zpočátku pomalejší, ale o to byl více hodnotnější. Po překonání začátku se postupně laboratoř rozšiřovala místnost po místnosti a dalo by se říci, že skoro každý zde byl patrný posun, který napomohl přeměně Světa do podoby, kterou známe dnes.

V roce 1881 založil časopis Philosophische Studien. Jednalo se o psychologický deník, který se vedl od počátku svých studijních let. Později také znovu navázal na období, kdy učil na Heidelbergu a začal pořádat otevřený kurz se zaměřením na fyziologickou psychologii. Mnoho studentů, které učil či těch kteří chodili na jeho kurzy se také podstatně zasloužilo o studie psychologie. Mezi těmito studenty byli i někteří ze zahraničí(Spojené státy americké, Kanada,...). Takovýto neuvěřitelný počet studentstva, také znamenal spoustu času, během kterého se jim musel Wundt věnovat a to nejenom jako jejich nadřízený v rámci vědy, ale především jako jejich kantor. Na starost pak prý měl neuvěřitelných 186 doktorských dizertací. Mezi jeho tehdejšími studenty bylo možno nalézt i některé dnešní významné psychology.

Například tito:

James McKeen Cattell(americký psycholog, první profesor psychologie v Pensylvánii)

Lightner Witmer(americký psycholog, autor termínu klinická psychologie)

Edward B. Titchener(britský psycholog, zkoumání strukturalismu)

G. Stanley Hall(americký psycholog a vychovatel, vývoj dítěte a evoluční teorie)

Hugo Munsterberg(americko-německý psycholog, průkopník aplikované psychologie)

Oswald Kulpe(strukturální psycholog)

Wilhelm Wundt se svými žáky v laboratoři v Lipsku

(https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychologie#/media/File:Wundt-research-group.jpg)

Laboratoř v Lipsku

(http://www.psi.uba.ar/extension/museo/historia/imagenes/laboratorio03_g.jpg)

Témata, do kterých materiál patří