Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Zpracování témat k závěrečným ústním zkouškám z odborného výcviku - celá kro tématu 37

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (515.7 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

Vzdělání v profesi

Významná součást dalšího vzdělávání. Rovněž je součástí profesního vzdělávání. Označuje všechny formy profesního a odborného vzdělávání v průběhu aktivního pracovního života, po skončení odborného vzdělávání a přípravy na povolání ve školském systému. Jeho posláním je rozvíjení postojů, znalostí a schopností, vyžadovaných pro výkon určitého povolání. Má přímou vazbu na profesní zařazení a uplatnění dospělého, a tím i na jeho ekonomickou aktivitu. Jeho podstatou je vytváření a udržování pokud možno optimálního souladu mezi kvalifikací subjektivní (reálná pracovní způsobilost jednotlivce) a kvalifikací objektivní (nároky na výkon konkrétní profese), tedy stálé přizpůsobování kvalifikace pracovníka kvalifikovanosti práce.

  1. Porod prasnic

Ke známkám blížícího se porodu patří u prasnic zduření a prokrvení vulvy, výrazné zduření mléčných bradavek, často i odkapávání mléka, hlavně však neklid prasnice. Porod končí, když se prasnice zřetelně uklidní, netlačí, projevuje chuť k žrádlu, k pití a nechává selata klidně sát

Nitroděložní vývoj zárodku a plodu:

Stáří Délka v cm Hmotnost v kg Poznámka Konec 1. měsíce 1,4 -2,0 0,004 - Konec 2. měsíce 8 0,1 -0,2 - Konec 3. měsíce 12 -15 0,7 – 1,0 Velmi řídké Konec březosti 22 - 25 1,0 -2,0 Osrstění kůže

Sklízecí mlátička

Sklízecí mlátička, žací mlátička nebo obilný kombajn, zkráceně kombajn, je jednoúčelový pojízdný zemědělský stroj, který seče obilí, kukuřici a některé další rostliny (vojtěšku, slunečnici, jetel, kmín, bob, hrách apod.…). Obilné kombajny mají vpředu širokou žací lištu, která bývá pro jízdu v normálním silničním provozu po běžné silnici uložena na pomocný vozík, který kombajn táhne za sebou. Žací lišta je vlastně původní samostatná lištová sekačka, zde integrovaná do většího soustrojí. Osádku kombajnu tvoří maximálně dvě osoby. Při sečení obilný kombajn obilí odděluje zrno od slámy a plev (tedy provádí mobilní mlácení). Nahrubo vyčištěné a vymlácené zrno pak přemisťuje do velké násypky, z níž je po naplnění vysypáno do přistaveného (souběžně jedoucího) vozu (nákladního auta nebo přívěsu traktoru), starší typy obilních kombajnů zrno sypaly přímo na doprovodný vůz tažený traktorem. Slámu obilní kombajn vypouští za sebe na pole do řádku. Sláma může být také rovnou „drcena“ resp. rozřezána a rozmetána po poli a tak připravena k následnému zaorání.

Výkon profese

Cílem výzkumu realizovaného v rámci veřejné zakázky vyhlášené Ministerstvem práce a sociálních věcí1 bylo zmapovat výkon sociální práce a podmínky jejího výkonu v České republice v širokém spektru oblastí jejího uplatnění, tedy v rozličných systémech sociální ochrany ČR, v nich se může tato odborná činnost uplatňovat. V této závěrečné zprávě z tohoto výzkumu jsou prezentovány výstupy všech dílčích částí tohoto projektu. Zpráva je rozdělena do čtyř tematických částí. První část obsahuje jít existující a pro oblast analýzy relevantní informace, které buďto zprostředkovávají určité významné informace o zkoumané oblasti nebo které bylo potřebné při empirických šetřeních zohlednit. Tato část zprávy tak shrnuje teoretická a metodologická východiska analýzy, přibližuje přístupy k předmětu sociální práce a jejímu výkonu ve čtyřech evropských zemích a v USA a mapuje legislativní ukotvení sociální práce v České republice v rámci různých systémů sociální ochrany. Ve druhé části je popsána metodika empirického výzkumu a provedených analýz. Pozornost je nejprve věnována metodologii provedených výzkumných šetření a charakteristice sledovaného vzorku. Následně je přiblížena metodika, byla oporou a představovala rámec pro vyhodnocení kvalitativních dat získaných při individuálních rozhovorech s vedoucími pracovníky (manažery) či sociálními pracovníky působícími na vybraných pracovištích.

Témata, do kterých materiál patří

Podobné materiály