Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Zpracování témat k závěrečným ústním zkouškám z odborného výcviku - celá kro tématu 37

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (515.7 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

Hmotnost prasete (kg) Vařené brambory (kg) Krmná směs (kg) Mléko, syrovátka (l) Do 40 3,0 1,2 1 až 1,5 l 40 až 50 3,5 1,3 1 až 1,5 l 50 až 60 4,0 1,5 1 až 1,5 l 60 až 70 4,5 1,7 1 až 1,5 l 70 až 80 5,2 1,9 1 až 1,5 l 80 až 90 6,0 2,0 1 až 1,5 l 90 až 100 6,5 2,0 1 až 1,5 l 100 až 110 6,8 2,2 1 až 1,5 l

Statková hnojiva

Statková hnojiva: Mezi statková jak bývají nazývána také organická hnojiva je řazen především jako vydatné zdroje rostlinných živin chlévský hnůj, kompost a močůvka. Do této skupiny patří i použití směsí rostlinných zbytků s organickými nebo průmyslovými hnojivy. Především jde o posklizňové zbytky, slámu a zelené hnojení. Chlévský hnůj: Používá se k přímému hnojení dobře vyzrálý. Lze jím hnojit na volných venkovních plochách i ve skleníkových záhonech. Používá se k zakládání pařenišť jako výhřevný materiál. Má význam především jako přísun živin, zdroj organické hmoty ale i nakypřovací materiál. Kompost: Kompost je důležitým hnojivem pro venkovní zahradní půdy i pro zeminy ve sklenících. Kromě živin obsahuje i humus. Je velmi vhodný k hnojení květin, protože pro většinu z nich je čerstvé hnojení chlévským hnojem nevhodné, ačkoliv vyžadují vysoký obsah humusu v půdě. Komposty se připravují kompostováním organických zbytků s ornicí a s přídavkem mletého vápence a někdy i minerálních hnojiv (např. rychlokomposty). Komposty zrají na hromadách 1-1,5m vysokých až 3 roky při občasném přehazování. Složení kompostů je značně proměnlivé podle obsahu. Pro hnojení ve skleníku se musí komposty propařovat, aby se zbavily semen plevelů a možných parazitů. Močůvka: Močůvka je prokvašená moč hospodářských zvířat. Je produkována v klasických vazných stájích s nastýlaným ložem. Močůvka bývá zředěna vodou používanou ve stájích, někdy i dešťovou a povrchovou vodou. Močůvka obsahuje jen malý podíl organických látek, přesto je hodnotným statkovým hnojivem. Močůvku lze použít v deseti až dvacetinásobném zředění jako hnojivou zálivku. Velmi pozitivně působí obsažené auxiny.

Rozhodování o zaměstnání

Informace o zaměstnání se získávají z denního tisku, internetu, televizí, rozhlasů a také z nástěnek na úřadech práce.

  1. Výkrm kuřecích brojlerů

Pojem kuřecí brojler označuje jatečné kuře obojího pohlaví, vysoce prošlechtěné na rychlý růst a maximální konverzi krmiva. Cíl výkrmu: kuře o hmotnosti 1,7-2,0 kg vykrmené za 36-42 dní při spotřebě krmiva 3,1-3,8 kg krmiva na celý výkrm. Pro tuto produkci nepoužíváme kuřata čistých plemen ale speciálně šlechtění kříženci např. firem – Ross,Cobb,Hybro či Asa. Základní předpoklady pro dosažení požadovaného výsledku výkrmu: kvalitní vyšlechtěná kuřata s živé hmotnosti prvního dne věku min 40 g; optimálně sestavené plnohodnotné krmivo vyráběné pod názvem BR-1 (sypké do 14 dnů věku); BR-2 (granulované do 10 dnů před vyskladněním); BR-3 (granulované do konce výkrmu); BR-4 (používané při polointenzivním výkrmu). Po celou dobu výkrmu musí být dostatek gritu a kvalitní vody!!! Přesně dodržené mikroklimatické podmínky teplota v hale 24-26 0C,pod kvočnou od prvního dne 33-350C a po týdnu vždy o 20C snižujeme. Výměna vzduchu důležitá hlavně v druhé polovině výkrmu. Nedílnou součástí je úprava světelného režimu, omezení pohybu a stálý přísun krmiva, co nejlepší hygiena chovatelských prostor a pravidelná kontrola zdravotního stavu. Úhyn během výkrmu nemá překročit 4%! Překročení této hranice ukazuje na porušení některé ze zásad výkrmu.

Témata, do kterých materiál patří