Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Portfolio

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (3.27 MB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

4. kurz

Absence

5. kurz

Pátý kurz byl zaměřen na odborný text. Zkusili jsme si přepsat báseň do odborného stylu, napsat si definici a učili jsme se jak správně argumentovat. Tento kurz mě moc nenadchl. Přepis básně byl zajímavý, ale asi na to potřebuji svůj klid a čas, neumím tak rychle něco vytvořit. Argumentace a metoda 5ti vět byla zajímavá, ale nevím, jestli jsem ji správně pochopila. Celkově byl pro mě tento kurz zdlouhavý.

6. kurz

V šestém kurzu jsme si vykládali o citacích a opravovali jsme defektní texty. Tento kurz mi byl velkým přínosem. Ujasnila jsem si pravidla v citování literatury a díky opravování chybných citací a defektních textů jsem si uvědomila chyby, které dělám při psaní či citování sama.

7. kurz

V posledním kurzu jsme kreslili svou seminární práci, a napsali k ní anotaci a posudek, zahráli si hru, při které jsme museli vysvětlovat odborné výrazy a nakonec jsme si řekli, co si z kurzu odneseme a co ne. Poslední kurz se mi líbil asi ze všech nejmíň. Obrazné zpracování tématu bylo fajn, ale přišlo mi to zbytečné dělat v hodině a hra „Jiná perspektiva“ mě nijak nezaujala. Přínosem bylo určitě psaní anotace a posudku.

Shrnutí celého kurzu

Na začátku semestru jsem vůbec nevěděla, co od tohoto kurzu čekat. Určitě jsem se dozvěděla o spoustě technik, které mi mohou pomoci při psaní odborné práce. Na druhou stranu je hodně i těch, co nikdy nevyužiji, ale každému vyhovuje něco jiného. Rozhodně si odnesu připomínky k tomu, jak by se mělo co psát, na co si dávat pozor a případně čemu se vyvarovat. Můj celkový postoj k tomuto kurzu je neutrální, určitě ho nezavrhuji, ale ani si nemyslím, že by byl velkým přínosem.

Definitivní verze seminární práce

MASARYKOVA UNIVERZITA

Filozofická fakulta

Bohumil Hrabal – Perlička na dně

Seminární práce

Vypracovala: Bakošová Sabina

3. 1. 2018

Úvod

Ve své seminární práci se chci ze začátku zmínit o autorově setkání s největším pábitelem jeho života – strýčkem Pepinem. V rámci díla Perlička na dně se pak budu věnovat pojmům pábení a pábitel. Na příkladech z knihy chci ukázat, kde se konkrétně tyto pojmy vyskytují a popsat podle jakých znaků je lze poznat.

1. Autor

Bohumil Hrabal se narodil 28. března 1914 v Brně v Židenicích. První tři roky žil u prarodičů a roku 1919 se přestěhoval do Nymburka, kde se poprvé setkává se strýcem Pepinem, který pro něj byl velkou inspirací. 1

Strýc Pepin přijel jednou na návštěvu a už zůstal do konce života. Byl to prostý člověk, ve kterém se ukrývala neobyčejná chytrost a inteligence. Strýček Bohumila tak uchvátil, že o něm napsal: „Můj opravdickej otec byl strejček Pepin… věčně u nás seděl a vyprávěl a byl toho plnej. Přitom se i opakoval, ale pokaždý to bylo znovu. Byl posedlej svými příběhy a znovu a znovu je čet a my jsme se znovu a znovu váleli smíchy.“ 2

Témata, do kterých materiál patří