MO 1AB-CR a jeho vývoj, význam, dělení a systém řízením+Kultovní úloha vody ve Wellness
Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.
-podílí se na přípravě strategických dokumentů (rozvojové strategie, marketingové
plány)
-podílejí se na marketingových aktivitách regionu
-tvoří profesní sdružení pro účely zákona
Úkoly ACT (CzechTourism-Česká centrála cestovního ruchu):
zabezpečení státní propagace ČR v zahraničí
realizace marketingu na světovém trhu CR (průzkum)
podpora rozvoje CR v jednotlivých regionech ČR
má omezené prostředky (asi 400 milionů Kč/rok)
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism je státní příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Byla zřízena v roce 1993 za účelem propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace na zahraničním a od roku 2003 také na domácím trhu.
Významnými partnery agentury při této propagaci jsou domácí turistické regiony, města a obce i podnikatelské subjekty.
CzechTourism se v rámci podpory příjezdového a domácího cestovního ruchu zaměřuje zejména na propagaci konkrétních oblastí cestovního ruchu, kterými jsou lázeňství, česká gastronomie, kongresová a incentivní turistika a golfová turistika, ale i další témata: bohatství historie, zážitková a aktivní dovolená. Kromě těchto zmíněných oblastí CzechTourism dlouhodobě propaguje v domácím cestovním ruchu regionální akce, které byly vybrány ve spolupráci se zástupci krajů.
2. Orgány samosprávy v oblasti CR
Nejvyšším zastupitelským orgánem, který se zabývá otázkami cestovního ruchu je Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.
V rámci tohoto orgánu existuje Podvýbor pro obchod a CR a Podvýbor pro propagaci ČR v zahraničí. Tyto orgány jsou konzultačními a poradními orgány, se kterými Ministerstvo pro místní rozvoj a další resorty spolupracují zejména při tvorbě legislativních norem.
Na úrovni regionů jsou samosprávnými orgány, zabývajícími se cestovním ruchem jednotlivá zastupitelstva obcí, měst a krajů. Města a obce jsou sdružena do Svazu měst a obcí, při kterých funguje Komise CR.
3. Regionální, občanská sdružení v CR
V ČR existuje několik regionálních sdružení CR, ve kterých jsou zastoupeny jak města a obce, tak podnikatelské a další subjekty.
Tato sdružení spolupracují s orgány státní správy a samosprávy na úrovni centra, i na úrovni regionů.
V ČR existují celorepubliková sdružení zaměřená na určitou oblast CR – např. Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
Nejaktivnějším občanským sdružením v CR je Klub českých turistů. Aktivity se zaměřují zejména na oblasti turistického značení, budování pěších turistických cest, cyklotras a ubytovacích služeb.
-v celorepublikové působnosti (Sdružení historických sídel Čech,
Moravy a Slezska)
-ve vymezeném území regionu ČR (Vysočina)
-ve vymezení profesní oblasti (Klub ČR turistů)
-ve vymezení přeshraničního regionu /struktury/ (EUROREGION